Çiçekler sadece baktığımız ve renklerinden huzur bulduğumuz varlıklar değil aslında, doğru kullanım ile cildimize iyi gelen ve bizleri bir adım daha öne taşıyan tılsımlı canlılar diyebiliriz. Peki, en güzel ve bizler en faydalı bitkiler nelerdir?

papatya faydaları

papatya faydaları

Öncelikle en çok sevilen çiçeklerden olan papatyayı ele alalım. İçtiğinizde sakinleştiğiniz ve kaynatıp cildinize uyguladığınızda tonik etkisi yaratıp arındıran bir ürün olarak hizmet veriyor. Üstelik bahar aylarında kendiniz bile alıp kurutabilirsiniz.

gülün faydaları

gülün faydaları

Bir diğer en faydalı çiçekler arasında ise gül gelir. Hatta saf gül suları eski yıllardan beri kullanılan en iyi cilt temizlemem ürünüdür. Her gece yatmadan önce gül suyu ile yıkadığınız cildiniz, daha temiz ve daha doğal bir görüntü kazanır.

yasemin çiçeği faydaları

yasemin çiçeği faydaları

Yine bilinen bir çiçek olan yasemin ise, özellikle yara olan ciltlere de çabuk iyileşme etkisi gösterir. Yağı ile vücuda masaj yapılıp rahatlama gerçekleştirilir.

peygamber çiçeği faydaları

peygamber çiçeği faydaları

Peygamber çiçeği ise özellikle göz çevresinden rahatsız olan bayanların kullandığı çiçeklerden biridir. Kaşıntıları durdurur ve göz çevresine bakım yaparak daha güzel görünmesini sağlar.