Gözler insanın en belirgin bölgelerinden birisidir. Bayanlar bu durumu biraz da makyaj ile destekleyerek daha güzel bir görüntü oluşturmaya çalışırlar. Bu sebepten dolayı da göz kalemini birçok bayan kullanır. Fakat bu göz kaleminin kullanma teknikleri vardır. Bunlara dikkat ederseniz gözünüzü hiç olmadığı gibi gösterebilirsiniz. Aşağıda belirtilen 8 altın kurala dikkat ederseniz sizde istediğiniz gibi büyüleyici gözlere sahip olabilirsiniz.

göz kalemi kullanımı

göz kalemi kullanımı

1) Yaptığınız makyajın belirgin ve gözükür olmasını isterseniz, farınız ile aynı ya da yakın renk bir göz kalemini eyeliner olarak kullanabilirsiniz.

2) Seyrek kaşlara sahipseniz pratik bir çözüm olarak göz kaleminizi kaş kalemi olarak kullanın.

3) Koyu tonlardaki farınız bittiği zaman istediğiniz renkteki göz kalemi ile boyayın ve pamuk ile dağıtın. Göreceksiniz far görüntüsü oluştuğunu.

4) Daha çekik, kedi gözü gibi bir göz isterseniz yapmanız gereken göz makyajınızı şakaklarınıza doğru uzatmak olsun.

5) Sivilcelerinizi kapatmak ya da 60′ların modasını yakalamak isterseniz yüzünüzün belirli noktasına bir ben koyabilirsiniz. Bu size ayrı bir güzellik katacaktır.

6) Göz kalemi sadece bayanlara özgü değildir. Örneğin Jonny Depp gibi ünlü erkek isimlerde göz kalemi kullanmaktadır. Erkeklerde rahatlıkla deneyebilirler.

7) Japon ya da Çinli birisi gibi çekik gözlere sahip olmak için yapmanız gereken göz kalemini kullanırken alt ve üst kirpiklerinizin ortasından sonuna kadar devam ettirmek yeterli olacaktır.

8) Açık tenli biriyseniz yüz hatlarınızı yumuşatacak en iyi renk kahverengidir.

Size belirttiğimiz 8 altın kural ile gözlerinizi istediğiniz gibi güzel gösterebilirsiniz. Kaşlarınızın güzelliği için ipuçları başlıklı yazımızdan gözlerinizin güzelliğini artıracak olan kaşlarınız için de bilgi alabilirsiniz.