Sağlık ile ışıldayan pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız onca kozmetik ürüne avuç dolusu parayı boşuna veriyorsunuz. Çünkü göz kamaştırıcı ciltler ancak sağlıklı bir beslenme şeklinin uygulanması ile mümkün hale gelebilir.

Şayet gün içerisinde yediklerinize dikkat eder ve bazı gıdaları mutfağınızdan eksik etmezseniz siz de kısa zamanda kusursuz bir cilde kavuşabilirsiniz. Üstelik bu güzellik sağlıktan geldiği için bir hayli kalıcı olacaktır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken bol miktarda havuç tüketmek olacak. Salatalarınıza rendeleyebilir veya atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

göz kamaştırıcı ciltler

göz kamaştırıcı ciltler

İçerdiği karoten sayesinde cildiniz beslenecek ve hızla güzelleşmeye başlayacak. Aynı madde ıspanakta da bol miktarda mevcut… Ancak yemeğini yaptığınızda ıspanak ısıya maruz kaldığından besin değerini kaybediyor. Bu yüzden yapraklarını salatanıza doğramalısınız.

Bol miktarda meyve tüketmeyi ihmal etmeyin. Meyvelerin çoğunda yüksek oranda karoten bulunur. Bu da cildinizin güzelleşmesine yardımcı olacaktır. Günde bir fincan yeşil çay içmeniz de toksinlerden arınan cildinizin daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Ancak fazla miktarda tüketmeniz de size bir o kadar zarar verir.