Bayanlar en çok güzelliklerinin ne kadar yaşlansalar da gitmemesini isterler. Bunun içinde birçok formülü deneyip test ederler. Yapılan araştırmalarda doğal yollar ile uzun yıllar güzelliğini korumak isteyen bayanlar aşağıdaki bir kaç dikkat edilmesi gereken noktaya dikkat etse yeterli olacaktır.

1) Doğal çaylar tüketin. Sağlık bir yaşamın anahtarı olan doğal çaylardan özellikle ahududu, çilek ve gül yapraklarının karışımı ile yapılması sizin ostrojen hormonunuzu tetikleyecek ve devamlı olarak hareketli olmasını sağlayacak. Böylelikle daha sağlık ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

doğal çaylar

doğal çaylar

2) Yoğurt ile kaya tuzunu karıştırın ve bu karışımı hafta bir kez vücudunuza ovuşturarak sürün. Hijyen konusunda başarılı olan tuz yaşlanmaya karşı koymanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda cildinizin elastik yapısını da korur.

kaya tuzu ve yoğurt

kaya tuzu ve yoğurt

3) Gençleşmeniz için işte muhteşem bir karışım. Bal, yumurta ve un. 1 yemek kaşığı un, yumurtanın akı ve 1 çay kaşığı bal ile yapacağınız maskeyi günlük olarak yüzünüzde 20 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin. Gözlerinizle görebileceğiniz bir değişiklik olacak.

Güzelliğinizi kalıcılaştırın

Güzelliğinizi kalıcılaştırın

4) Elleriniz için sihirli dokunuş. Mat ve kuru ellere sahip olan kişiler birazdan anlatacağımız karışım ile mükemmel bir ele sahip olabilirler. Yapmaları gereken 1 yemek kaşığı pirinç unu ile bir çay bardağı sütü karıştırmak. Sonrasında ise biraz jojoba yağı eklemek. Oluşan karışım ile günlük olarak ellerimizi 10 – 15 dakika ovuşturduktan sonra temizlersek ellerimizin düzeldiğini göreceğiz.

jojoba yağı

jojoba yağı

5) Son olarak da kuru cildiniz varsa ve nemlendirmek isterseniz ceviz yağı muhteşem bir doğal çözümdür. Sadece cildinizi yumuşatmaz aynı zamanda bronzluk etkisi de oluşturur.

ceviz yağı

ceviz yağı

Sizde bunları göz önüne alarak güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Önceki yazımız olan gençleştiren çiçek özleri başlıklı yazımızdan da benzer bilgiler ile gençleşebilirsiniz.