Bayanların güzelliği için en önemli noktalardan birisi de yüzün gizli güzellik kahramanı kaşlardır. Kaşların güzelliği, düzgünlüğü ve temizliği en önemli kurallardır.

2012 yılının ortalarından itibaren yaygınlaşan kaş modeli eskisi gibi ince değil de daha doğal ve kalın modellerdir. Bu modele dönüştürmek oldukça zor olabilir. Bu sebepten dolayı en az ay da 1 kez devamlı olarak gittiğiniz güzellik merkezinden randevu almalısınız. Çünkü uzamasının sıkıntıları sizi üzebilir. Özellikle de çirkin gözükecek korkusu bu durumdan vazgeçmenize sebep olabilir.

kaşlarınızın güzelliği için ipuçları

kaşlarınızın güzelliği için ipuçları

Kaşlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız günlük olarak hint yağı sürebilirsiniz. Bu hem daha gür hem de daha sağlıklı kaşlara sahip olmanızı sağlar. Kaşınızı düzelteceğiniz zaman yüzünün doğal kıvrımını takip etmelidir. Kavisleri takip ederek, şakaklarınıza fazla uzanmamalı.

Kaşlarınızı fazla olmamak şartıyla inceltebilir ve daha görünür bir yay haline getirebilirsiniz. Zaman içerisinde bu tekrardan uzayacak ve eski halini alacaktır. Fakat fazla aldığınız takdir de size yaşlılık görüntüsü oluşturabilir. Bu durumu da önlemelisiniz.

Kaşları almanız için en uygun zaman duştan çıktığınız zamandır. Çünkü gözenekler sıcaktan dolayı daha açılmış halde olacaktır. Dikkat etmeniz gereken kurallardan birisi de regl olma döneminizden 1 hafta önce kaşlarınızı almaktan kaçının. Bu dönemde cildiniz oldukça hassastır.