Merhaba hanımlar,

Kış geldi malum… Akşam televizyon karşısında otururken örebileceğiniz ve ertesi gün kullanabileceğiniz bir boyunluk tarif edeceğim size:) Uygulaması çok basit ve kullanımı 3 farklı şekilde olabiliyor… Bu arada tatlı mı tatlı, güleryüzlü mankenlerime çok teşekkürler.. Güzel günlerde kullansınlar 🙂

Malzemeler

  • 4 mm tığ
  • 100 gr. tığa uygun ip

Yapılışı

İlk olarak başlangıçta zincir çekmemiz gerekiyor istediğiniz genişlikte çekebilirsiniz ama 3’ün katları olmalı ve en son 2 zincir fazla çekmelisiniz ki üst sırada trabzan haline gelsin… İsterseniz ikili trabzan isterseniz üçlü trabzanlar yapabilirsiniz.. Görüntü olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa ve tabi elinizin sıkılığı da önemli gevşekse ikili trabzan, sıkı ise üçlü trabzan tercih edebilirsiniz.

1) Ben 66 + 2 zincir çektim ve her zincirin üstüne 1 tane ikili trabzan yaptım sıra sonuna kadar devam ettim. Toplam 67 trabzan oldu ilk sırada, sonraki sıralarda 66 trabzanımız olacak. Buna dikkat!!!

2) 4 zincir çekip iki tane trabzan atlayarak üçüncüye trabzan yaptım ve sıra sonuna kadar bu şekilde, her seferinde 2 tane trabzan atlayıp, 2 zincir çekerek kutucuklar oluşturdum. Toplam 22 kutucuk olacak.

3) 3 zincir çekip yukarı çıktım ve kutucuk boşluklarına ikişer tane trabzan, kutucuk başlarına birer tane trabzan yaptım.. Sıra sonunda 66 trabzanımız olacak.

4)  Bu sıra ikinci sıranın aynısı, yine kutucuklar oluşturuyoruz.

5) Bu sıra üçüncü sıranın aynısı olacak, trabzanlar yapacağız.

6) Ve böylece devam ediyoruz. Bir sıra trabzan, bir sıra kutucuklar yaparak istediğiniz büyüklüğe gelinceye kadar devam ediyoruz. En son sıranın trabzan olmasına dikkat edelim.

7) İstediğimiz büyüklüğe geldiği zaman kenarları karşılıklı olarak iki tarafı iğne ile dikiyoruz…

8) Sonra ipimiz ile 150-200 zincir çekiyoruz.. Bunu resimde görüldüğü gibi büzülmesini istediğiniz bölümlerden geçirebilirsiniz…

Evet bitti, işte bu kadar basit 🙂

 İster bere, ister boyunluk gibi kullanabilirsiniz. Kolay gelsinnnn…

Lütfen yaptıkça benimle paylaşmayı unutmayın @gulerinhobileri

 

3 YORUMLAR