Malzemeler

  • 1 adet Kartopu Bebe Krem rengi ip
  • 1 adet Kartopu Bebe Mor renk ip
  • 3 mm tığ

Yapılışı

  1. Öncelikle 10 zincir çekerek patiğe başlıyoruz. 10 zincir çektikten sonra her ilmeğe 1 trabzan yapıyoruz.
  2. Sıra bitiminde sonda kalan ilmeğe 3 tane trabzan yapıyoruz ve her ilmeğe 1 trabzan yaparak devam ediyoruz, son ilmeğe gelince gene 3 tane trabzan yapıyoruz.
  3. Sıra bitiminde böyle bir görüntü çıkacak. İlmek kaydırma ile sırayı kitliyoruz.
  4. 3 zincir ile üst sıraya geçip yine sıranın sağ ve sol tarafında yaptığımız 3 tane trabzanın ortasındaki ilmeğe 3 tane trabzan, diğerlerine birer tane trabzan yaparak sırayı bitiriyoruz. Kilitleyip bir üst sıraya geçiyoruz.
  5. İlk 3 sırada 1 yuvaya 3 trabzan olarak arttırma yaptığımız örgümüze eğer ayak numaranız 39-40 ise 4. sırada da aynı şekilde arttırma yapmalısınız. Eğer ayak numaranız küçük ise  3. sıradan sonra her ilmeğe 1 trabzan ile örmeye devam edin.. Bu şekilde toplam 6. sıra yapılmalıdır.(Siz ayağınıza göre bu şekilde daha da uzatabilirsiniz.)
  6. Ben 4. sıradan sonra model vermeye basladım. Farklı renk katarak her ilmeğe 1 trabzan yapıp 2 zincir cekip, aynı ilmeğe 1 trabzan daha yaptım. Bu şekilde renk değistirerek toplam 11 sıraya ulaştım. Bu aşamada ayağınıza deneyin ve bilek için istediğiniz uzunlukta ise renkli ipinizi koparın ve ana renk ipinizle devam edin. Patiği resimdeki gibi katlayın.  6-7 sıra boyunca, tepe kısmı bilek için boş kalacak şekilde,her ilmeğe bir tane trabzan yaparak tamamlayın.Topuk kısmını sık iğne ile birleştirme yapın.

Kolay gelsin.