Ana Sayfa Amigurumi 3 Boyutlu Tığ İşi Çiçek Yapımı

3 Boyutlu Tığ İşi Çiçek Yapımı

2
4788
3-boyutlu-tig-isi-cicek-tarifi
3-boyutlu-tig-isi-cicek-tarifi

Gerçek çiçeklere rakip hiç solmayan, hiç ölmeyen üç boyutlu örgü çiçekler geliyor🌸

Bu üç boyutlu çiçek tarifleri ile kolayca broş, anahtarlık, magnet gibi aksesuarlar yapabilir, kıyafetlerini, defterlerinizi bu gerçek görünümlü çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Malzemeler

Yapılışı

1) 6 zincir çekiyoruz, çektiğimiz zincirin başı ile sonunu kaydırma yaparak birleştiriyor ve bir halka oluşturuyoruz.

2) Tekrar 3 zincir çekiyor, tığımıza ip dolayıp oluşturduğumuz halkanın içine batıyoruz ve 1 adet ikili trabzan yapıyoruz. Tekrardan 3 zincir çekiyoruz yeni oluşturduğumuz zincir ile trabzanın arasında oluşan boşluğa 5 adet ikili trabzan daha yapıyoruz. Son trabzanımızı da yaptıktan sonra çiçeğimizin orta kısmını oluşturacak halkanın içine batıp kaydırma yöntemiyle ilk yaprağımızı sabitliyoruz.

3) Halkanın içine bu şekilde toplam 8 adet yaprak yapıyoruz. Sekizinci yaprağımız da bittiğinde 1.yaprağı oluşturmak için kullandığımız 3 zincire kaydırma yaparak batıyor ve yaprağın üst kısmına geçiyoruz. Sonra tekrar 3 zincir çekiyoruz, ilk yaptığımız yaprağın arkasından ikinci yaptığımız yaprağa batıp zincirimizi kaydırma yaparak sabitliyoruz.

4) Sekiz yaprağın arka tarafında 2 kat yapraklarımızı yapmak için 8 adet boşluk oluşturuyoruz. Sonra tekrar bu boşlukların içine, çektiğimiz 3 adet zinciri de sayarak, toplamda 6 adet trabzan oluşturuyoruz. Böylece ikinci kat yapraklarımız da oluşuyor.

5) Bundan sonra sıra üçüncü kat yapraklarımızı yapacağımız boşlukları oluşturmaya başlıyoruz. İkinci katı oluştururken yaptığımız gibi yine 3 adet zincir çekip ikinci kat yapraklarımızın arkasından dolanarak 8 adet boşluk oluşturuyoruz. Bundan sonra üçüncü kat yaprakları yapmak için 3 adet zincir çekiyoruz tığımıza 2 kere ip dolayıp üçlü trabzan yapıyoruz ve ilk boşluğa çektiğimiz 3 adet zinciri de sayarak 5 adet üçlü trabzan yapıyoruz. Son trabzan da bitince iki zincir çekip ikinci boşluğa kaydırma yöntemiyle sabitliyoruz. Geriye kalan 7 yaprağı da bu şekilde yapıyoruz. Sekizinci yaprağımız da bittiğinde ipimizi sabitleyip kesiyoruz.

Yaptığımız dekoratif çiçeği şallarımız için, broş ve patiklerimiz için süs ve yaptığımız çantalarda kullanabiliriz.

Videolu Anlatım

Keyifli örgüler dilerim……Sevgiyle ve bizimle kalın 🙂

2 YORUMLAR