Merhaba arkadaşlar!

Bugün Bebeğimin Cicileri Örgü Tv olarak sizlerle 3D Kabartmalı Yapraklı Çanta Modelini paylaşmak istiyorum.

Hem detaylı yazılı anlatım hem de aşamalı videolu anlatım ile destekledim.

Videoları sıra sıra hazırladım kolaylık olsun diye. Biten videodan sonra devam videosuna başlayabilirsiniz arkadaşlar.

Hepimize kolay gelsin!

Aklınıza takılan bir şey olursa Instagram’da @bebegimincicileriorgutv, Facebook’ta Bebeğimin Cicileri Örgü ya da buradan bana ulaşabilirsiniz.

Kanalıma abone olursanız ve sizler için anlatmamızı istediğiniz örgüleri bizlerle paylaşırsanız çok mutlu olacağız. 

Video destekli olan çantamızın yapımına hemen başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

Seçeceğiniz ipin dokusu her ne olursa olsun, yani ister kağıt ip, ister makrome ip, isterseniz de şimdi benim kullanacağım gibi pamuklu makrome ipi kullanın, sayılarımız ve sıralarımız aynı olacak.

1) Sihirli halka ile başlıyoruz. Sihirli halkamızın içine 16 adet ikili trabzan yaptıktan sonra ilk sıramızı sonlandırıyoruz.

2) 2. sıraya geçtikten sonra ikili trabzanlarımızın üstünde bir size bakacak şekilde, bir de arkaya bakacak şekilde 16 trabzan örerek tekrarlıyoruz. Yani tığ işi lastik yapıyoruz. Böylelikle ikinci sıramız da oluşmuş olsun.

3) Bir üst sıraya geçiyoruz. Arkadaşlar şimdi yapacağımız işlem arkadan almalı olan bölümdeki ikili trabzanlarımızı 2 adete çıkartmak ve önden almalı ikili trabzanlarımızı aynı şekilde muhafaza etmek. Böylece örgümüzü genişletiyoruz. 

4) Şimdi ise yapacağımız işlem şu: Arkadan almalı 2 adet ikili trabzanlarımızı 3 adete çıkarıyoruz. Onun için ise arkadan almalı bir ikili trabzanın içine arkadan almalı 2 adet ikili trabzan çıkarıyoruz. Sıra üstündeki arkadan almalı 1 adet trabzanımızı yine 1 trabzan örerek muhafaza edip oluşan ikili trabzanlarımızı 3 adete çıkarmış oluyoruz. İlk önden almalı trabzanımızı örerken aynı yere batarak 1 olan ikili trabzanı ikiye çıkarıyoruz. Daha sonra arkadan almaları üçe tamamlıyoruz. Yeni bir trabzanla beraber takip eden önden almalı ikili trabzanımızı 1 trabzan olarak muhafaza ediyoruz. Yani önden aldığımız trabzanları bir artırarak, bir artırmadan ilerliyoruz. Burası bizim ilerleyen sıralarda oluşacak olan büyük kabartmalı yapraklarımızın sap kısmını oluşturacak. Devam eden trabzanı arkadan alıyoruz ve tekrar 3 adet ikili trabzana çıkarıyoruz. İlk öndeki önden almalı ikili trabzanımızı 2 adete çıkarıyoruz. Bu bizim modelimizdeki küçük yaprakları oluşturacak. Bu şekilde bu sırayı tamamlıyoruz.

Takılırsanız videodan destek alabilirsiniz.

5) Bir süre sonra arkadan almalı 3 adet ikili trabzanımızı bu sefer dörde çıkarıyoruz. Dörde  çıkarmak için ilk arkadan almalıyı normal ikili trabzan şeklinde örüp ikinci arkadan almalı ikili trabzanımızı 2 adet örüyoruz ki modelimiz her sırada aynı zincirlerin üstünden yükselsin ve değişiklik olmasın. Sıra üstündeki arkadan almalı 3. ikili trabzanı yine tek muhafaza ediyoruz. Böylece 3 adet arkadan almalı ikili trabzanımızı 4 adete çıkarıyoruz. Önden almalı ikili trabzanımıza gelelim. Önceki sırada ikili trabzana çıkartmıştık biliyorsunuz, o yüzden 1 önden almalı yapıp 2 trabzanın arasına 1 adet ikili trabzan örüyoruz. Araya bir zincir çekip tekrar aynı yere bir tane daha ikili trabzan yapıyoruz ve sıra üstündeki önden almalı ikili trabzanımızı da önden almalı ikili trabzan şeklinde örüyoruz. Arkadan almalı 3 adet ikili trabzanımızı tekrar 4 adete çıkarıyoruz. Sırası üstündeki 1 adet önden almalı ikili trabzanımızı 1 adet önden almalı şeklinde devam edip sıramızı örmeye devam ediyoruz.

Modeli yazarak anlatmak biraz zor.

Videolarımızı peş peşe yayına koyuyorum arkadaşlar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Videolu Yapılışı

Sonraki videoları Bebeğimin Cicileri Örgü TV kanalımdan takip edebilirsiniz.

Hoşça kalın!