5 Dakikada Battaniye-Örtü-Yastık Örgü Tarifi

5 Dakikada Battaniye-Örtü-Yastık Örgü Tarifi

Merhabalar,

Dünyanın en ünlü, en kolay, en kullanışlı motifi ile kendinize battaniye, yastık, örtü yapabilir; evinizi örgüyle güzelleştirebilirsiniz. 5 dklık tarifimizi hemen izleyin!

Malzemeler

Yapılışı

1) 4 zincir çekerek bir halka oluşturuyoruz.

2) 3 zincir çekerek bir üst sıraya çıkıyoruz, halkanın içine 2 tane ikili trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip yine halkanın içerisine 3 tane ikili trabzan yapıyoruz, 2 zincir çekiyoruz, 3 tane ikili trabzan yapıyoruz, yine 2 zincir ve 3 tane ikili trabzan yapıp sırayı bitiriyoruz.

3) 3 zincir çekerek bir üst sıraya çıkıyoruz. Alt sırada boşluğa 2 tane ikili trabzan yapıyoruz ve 2 zincir çekip bir sonraki boşluğa geçiyoruz. Bir sonraki boşluğa 3 tane ikili trabzan, 2 zincir, yine aynı boşluğa 3 tane ikili trabzan yaparak köşe oluşturuyoruz. Bu sıradaki bütün boşlukları bu şekilde (3 tane ikili trabzan, 2 zincir, 3 tane ikili trabzan) dolduruyoruz.

4) Yine 3 zincir çekerek üst sıraya çıkıyoruz ve en yakın boşluğa 2 tane ikili trabzan yaparak örmeye başlıyoruz.

Daha sonraki mantığımız köşelerde hep 3 tane ikili trabzan üç zincir ve yine aynı yere 3 tane ikili trabzan yapmak. Aralardaki mantığımız ise boşluklara 3 tana ikili trabzan yapıp 2 zincir çekip bir sonraki boşluğa geçmek.

Bu şekilde motifinizi ve örgünüzü istediğiniz kadar büyütebilirsiniz ve  battaniye, yastık, örtü gibi birçok örgü modelinizde kullanabilirsiniz.

Diz battaniyesi için ortalama 50 sıra, Örtü için 35 sıra ve yastık için 10-15 sıra örmeniz yeterli.

Elinize sağlık.

Yorum Yaz