Merhaba!

Sizlerle oyuncak bebekler için file elbise yapacağız.

Bu güzel modeli renk renk örüp çocuklarınızı sevindirebilirsiniz.

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 35 zincir çekelim. 4.’den itibaren 4 trabzan(ön), 2 zincir, 5 trabzan (kol), 2 zincir, 13 trabzan (arka), 2 zincir, 5 trabzan (kol), 2 zincir, 5 trabzan (ön) örelim.

2) Her sıra başında 2 zincir çekelim. Bütün yuvalara trabzan yapalım. 2 zincir çektiğimiz yerlere 1 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan yapalım.

3) Toplam 3 sıra olunca bedeni kaydırma ile birleştirelim. Örerken kol altı kısmını es geçip beden kısmını öreceğiz sadece. 2 trabzan, 1 artırma şeklinde sıra sonuna kadar gidelim. Kol altı kısmını geçerken 2 zincir çekmeyi unutmayalım. Oluşan ilmekleri sayalım ve 6’nın katı olmaz ise sonraki sırada artırma veya kesme yaparak 6’nın katı olacak şekilde ayarlayalım.

4) Bir sonraki sırada her yuvaya trabzan yapalım. Kol altına yaptığımız 2 zincire de trabzan yapalım. İşlem sonundan sonra modele geçelim.

5) 3 zincir çekip 1 atlatıp diğer yuvaya sık iğne yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim. Sıra sonunda kaydırma yapmadan devam edeceğiz. 3 zincir çekip gördüğümüz her boşluğa batarak sık iğneyle tutunalım.

6) 10 sıra kadar ördüğümüzde ipi kesip gizleyelim.

amigurumi-kiyafetler-file-oyuncak-bebek-elbisesi-yapimi
amigurumi-kiyafetler-file-oyuncak-bebek-elbisesi-yapimi-1

File elbisemiz hazır.

amigurumi-kiyafetler-file-oyuncak-bebek-elbisesi-yapimi
amigurumi-kiyafetler-file-oyuncak-bebek-elbisesi-yapimi

Ellerinize sağlık!