Herkese merhabalar ben Özge, Kocaeli’de yaşıyorum. Sizlerle amigurumiye başlama hikayemi paylaşmak istedim. 2 sene öncesine kadar şiş örgüsünden başka el işi de becerisi olmayan ya da yapamayacağımı düşünen biriydim. Ta ki ikizlerim evdeki bir uyku arkadaşını paylasamama sorunu yaşayana kadar.Eline neredeyse ilk kez tığ alan birine göre çok sevdim ben bu amigurumi işini, e tabi ki çevreden gelen beğeniler ve  teşviklerin de payı bu konuda çok büyük.

İlk olarak internetten video takip ederek hem teknikleri hem de incelikliklerini öğrenmeye çalıştım. İki tane çırpı bacaklı biri pembe biri mavi tavşan ördüm ve gerisi çorap söküğü gibi geldi.

     ilk ördüğüm tavşanlar.

Sonrasında çeşitli bebekler ördüm hatta çevremden siparişler bile aldım. Ücretsiz tarifleri örmek yetmedi hep daha güzelini örme isteğiyle çeşitli Türk ve yabancı tasarımcı arkadaşlardan ücretli oyuncaklar da örmeye başladım.

snow flake- kikalite

İstekler doğrultusunda kendi tariflerimi de oluşturdum onlar çok ayrı bir keyif verdi tabi ki. İlk ayıcık olarak çizgi film karakteri ayıcık bombo sonrasında da şirin bir köpek ve ardı arkası kesilmeyen üretme isteği 😍

ayıcık bombo

 karamel köpek

Şimdilerde ise kişisel bebekler yapmaya başladım nakış gözler ve bükülebilen uzuvlarla benim amigurumi (örgü) hikayem bu örmeye ve öğrenmeye üretmeye devam ediyorum. Üretmek çok güzel deyip okuduğunuz için teşekkür ediyorum 🤗

Balerin ipek

Zeynep Erva