Ana Sayfa Bebek-Çocuk Baykuşlu Bebek Kazağı Yapımı

Baykuşlu Bebek Kazağı Yapımı

Merhaba arkadaşlar!

 Bugün sizlerle çok cici bebek kazağımızın yapımını paylaşmak istiyorum.

Bu şirin kazağı hemen örüp kışa saklayabilirsiniz.

Hadi örmeye başlayalım!

Malzemeler

  • Alize Baby Best el örgü ipleri
  • 4 mm şiş

Yapılışı

Ölçüler 1-2 yaş için uygundur.

0-1 yaş için çalışacaksanız 15 ilmek daha az başlayabilirsiniz.

Arka

1) Örgümüzün arka parçası için 75 ilmek atıyoruz. 2 parmak genişliğinde ya da 3 cm uzunluğunda 2 ters, 2 düz lastik örgü örüyoruz. Siz dilerseniz lastik kısmını biraz daha geniş tutabilirsiniz.

2) Lastik örgümüzle beraber kol evine kadar olan bölümü düz örgü örerek 19 cm uzunluğa ulaşıyoruz ve reglan kol çalışmasına geçiyoruz.

3) Reglan kol çalışırken örgümüzün ön yüzünde ilk ilmeğimizi örmeden alıyoruz. 2 ilmeğimizi düz örüyoruz. 3 ilmeğimizi ters örüyoruz, sırası gelen sol şişimizdeki 3 ilmeğimizi örmeden ilk 2 ilmeğimizin üstünden aşırıyoruz ve düz örgü ile devam edip diğer kol tarafına geçiyoruz. Aynı işlemi bu sefer diğer tarafta son 6 ilmeğimiz kaldığında tekrarlıyoruz. 6 ilmeğimizi sol şişteki 3 ilmeğimizin üzerinden aşırıyoruz ve sırası üstündeki 2 ilmeğimiz düz örüyoruz ve devamındaki 4 ilmeği ters örüp son 2 ilmeğimizi düz örüyoruz. Arka yüzde ise düz ilmekleri düz örgü, ters ilmekleri ters örgü şeklinde örüyoruz. Bu şekilde 24 kesim tekrarı ile yaka kısmına gelip elimizdeki ilmekleri yaka için beklemeye alıyoruz.

Ön

1) Örgümüzün ön parçası için ise yine 75 ilmek başlıyoruz. 3 cm uzunluğunda 2 ters, 2 düz örgü ile lastik örgümüzü örüyoruz.

2) Baykuş modeli uygulayarak arka parçadaki gibi ön parçayı da örüyoruz.

İstediğiniz baykuş modelinden yardım alabilirsiniz. Birkaç model paylaşacağım sizlerle. Dilerseniz siz de istediğiniz bir baykuş resmini kareli kağıda çizip örgünüze o şekilde devam edebilirsiniz.

Bu örgüyü anlattığım videoyu 2 bölüm şeklinde yayınladım.

Dilerseniz baykuş modeli ve kollar için oradan yardım alabilirsiniz.

Videolu Yapılışı

Yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Görüşmek dileğiyle.

Youtube adresim 👇👇👇👇👇

https://www.youtube.com/channel/UCFEi8LMpKq6LPj4T1BaQFaQ

YORUM YOK