Merhabalar!

Sıradan modellerden sıkıldıysanız sizlere alışılmışın dışında rengarenk boncuklarla örülen bebek yeleğini getirdik!

Bu sevimli yeleği hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

Ölçüler 1-2 yaş için uygundur.

Yeleğin arkasına boncuk koymayalım.

1) Misinali şişe 84 ilmek atalım ve 4 diş haroşa örelim. İlk ilik açma işlemini yapalım. Modelimiz tamamen haroşadan oluşuyor.

2) Daha sonra ayrımları yapalım. 13 ön+1+14 kol+1+26 arka+1+14 kol+1+13 ön olacak şekilde ayıralım.

3) 13 ilmek örelim, sonra artırma yapmak için şişin başına 1 kez dolama yapalım. 1 ilmek  örerken ipimize boncuk geçirerek örelim. Bu işlemi yaparken ince tığ kullanırsak daha kolay olacaktır. Tekrar 1 kez dolayalım, 14 ilmek örelim, 1 dolayalım, boncuk geçirerek 1 ilmek örelim, 1 dolayalım. 26 ilmek örelim, 1 dolayalım, boncuk geçirerek 1 ilmek örelim, 1 dolayalım. 14 ilmek örelim, 1 dolayalım, boncuk geçirerek 1 ilmek örelim, 1 dolayalım. 13 ilmek örelim, 1 dolayalım, boncuk geçirerek 1 ilmek örelim, 1 dolayalım.

4) Bu şekilde yelpaze gibi artırma yapalım. 4 kez boşluk oluştuktan sonra uçlarına yine boncuk geçirerek örelim. Diğer yelpaze artırmanın başlangıcını yapalım ve bu şekilde kol uzunluğuna kadar gelelim. Bu işlemi 5 kez tekrarlayalım.

5) Daha sonra kol kesimi yaparken diğer ilik açma işlemini yapalım ve 6-7 diş haroşa örelim.

6) Fotoğrafta da gördüğünüz üzere yelpazelerin başlangıç ve uçlarına boncuk kullanıyoruz. Ön bedenlerdeki ilmekleri 2 eşit parçaya ayırıp ortasında 1 ilmek bırakalım. Artırma yapmadan önce 2 ilmeği 1’e düşürelim ki sürekli ilmek sayılarında artış olmasın. Robada yaptığımız işleme gövdede de devam edelim.

7) Belli bir sıra ördükten sonra 3. iliği açalım ve istenilen boya gelinceye kadar işlemlere tekrar edelim.

Yeleğimiz hazır!

boncuklu-kolay-bebek-yelegi-yapimi
boncuklu-kolay-bebek-yelegi-yapimi

Yeleğin rengi ve boncuk tercihinize kalmıştır. Takıldığınız yerde yorum yazabilir veya Instagram’da @dahi_orgulerim hesabıma yazabilirsiniz.

Ören herkese kolay gelsin. Hoşca kalın! 🙂