Merhabalar!

Evinize yazı getirecek cıvıl cıvıl bir bardak altlığı tarifi hazırladım.

En sevdiğiniz yaz renklerinde iplerinizi aldıysanız hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

  • Gazzal Baby Cotton el örgü ipleri;
    Yeşil (3448) renk ip
    Sarı (3413) renk ip
    Lila (3414) renk ip
  • 2.1 mm tığ

Yapılışı

Yeşil renk ip ile örüyoruz.

1. Sihirli halka içine 8 sık iğne örüyoruz.

2. 3 zincir çekiyoruz. Aynı deliğe 1 ikili trabzan örüyoruz, 2 zincir çekiyoruz, aynı deliğe 2 ikili trabzan yapıp tek seferde çekiyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz.

Sarı renk ip ile örüyoruz.

3. Boşlukların içine 3 ikili trabzan yapıp tek seferde çekiyoruz. 3 zincir çekip aynı deliğe 3 ikili trabzan yapıp yine tek seferde çekiyoruz. 1 zincir çekip diğer boşluğa atlıyoruz. Sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Lila renk ip ile örüyoruz.

4. Boşluklara 5 ikili trabzan örüyoruz, 2 zincir çekip araya batıp 2 zincir çekiyoruz ve diğer boşluğa atlıyoruz. Tüm sırayı bu şekilde dolanıyoruz.

5. 3 zincir çekip tam dibine 1 ikili trabzan yapıyoruz. Trabzanların üzerine 1 ikili trabzan yapıyoruz. 3 kez trabzan artırma yapıyoruz. Zincir çekmeden diğer trabzana atlıyoruz. Bu şekilde sırayı dolaşıyoruz.

6. 3 zincir çekip dibine 1 ikili trabzan yapıyoruz. 5 trabzan yapıp sonuncuya trabzan artırma yapıyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.

7. 2 zincir çekip 9’lu parçalar şeklinde yaptığımız trabzanların üçüncüsünün üzerine 6 ikili trabzan yapıp 5. trabzan üzerine batıyoruz. 7. trabzanın üzerine tekrar 6 ikili trabzan yapıp boşluğa batıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Bitti!

cicekli-bardak-altligi-yapimi
cicekli-bardak-altligi-yapimi

Elinize sağlık!