Merhaba!

Sizler için çiçekli kolay yazma oyası modeli hazırladık.

Bu modeli siz de en sevdiğiniz renkle örüp kullanmaya başlayın!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

  • YarnArt Violet dantel ipleri;
    Beyaz (1000) renk ip
    Pembe (6313) renk ip
  • 2 mm tığ
  • Yazma

Yapılışı

Beyaz renk ip ile örelim.

1) Yazmanın kenarına iğne ve tığ yardımı ile dönelim. Sonra bir yuvadan tutunalım. 1 trabzan, 1 pıtırcık, 1 trabzan, 1 pıtırcık şeklinde 16 yuvayı dolduralım.

2) 1 örümcek yapıp 2 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin içine bir örümcek yapalım. 1 zincir çekip örümceğin bir kolunu sık iğnelerle dolduralım. Aynı şekilde 1 zincirlik kısma tekrar örümcek yapıp 2 zincir çekip örümceğin bir kolunu sık iğne ile dolduralım. Bir kez daha yapalım. Toplam 3 kere olmalı.

3) Tekrar örümcek yapalım, alttan 3 yuva atlayıp diğer 16 yuvaya bir taraftan bir pıtırcık yapalım. Bu şekilde sırayı bitirelim.

Pembe renk ip ile örelim.

4) Örümceklerin dibindeki pıtırcığa tutunalım. 2 zincir çekip doldurduğumuz pıtırcıktaki minik boşluğa 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip bir sonraki örümceğin üzerindeki boşluğa aynı işlemi yapalım. Diğerine de aynı işlemi yapalım. Alttaki örümceğin yanındaki pıtırcığa tutunalım. 2 zincir çekelim ve bir önceki sırada 3 zincir çektiğimiz yerlere 1 trabzan, 1 pıtırcık şeklinde 5 kez işlem yapalım. 3 zincir çekip alttaki boşluğa sık iğneyle tutunalım. 3 zincir çekip tekrar 3 zincirlik boşluğa 1 trabzan, 1 pıtırcık şeklinde 5 kere işlem yapalım. Diğerine de işlem yapıp yanındaki pıtırcığa sık iğne ile tutunalım.

cicekli-kolay-yazma-tulbent-oyasi-yapimi
cicekli-kolay-yazma-tulbent-oyasi-yapimi-1

İşte bu kadar!

cicekli-kolay-yazma-tulbent-oyasi-yapimi
cicekli-kolay-yazma-tulbent-oyasi-yapimi

Ellerinize sağlık!