Merhaba!

Sizler için şık supla modeli hazırladık.

Bu supla ile masalarınıza renk katabilirsiniz.

Misafirleriniz de çok beğenecekler!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) Sihirli halkaya 8 sık iğne yapalım.

2) Bir sonraki sırada her sık iğnenin tepesine bir trabzan yapalım. Diğer sık iğneye geçerken araya 2 zincir çekelim.

3) Diğer sırada bütün yuvaların içine 5 trabzan yapalım. Trabzan tepelerini doldurmayalım.

4) Diğer sırada 5 trabzan olan kısımlara 5 trabzan yapalım, diğer kısma geçerken araya 2 zincir çekelim.

5) Diğer sırada 5 trabzan olan yerlerin hepsini bir toplayalım. 2 zincir çekip aşağıda gözüken boşluğa iki trabzan, iki zincir, iki trabzan yapalım. 2 zincir çekip tekrar 5 tane olan trabzanı toplayalım. Bu şekilde ilerleyelim.

6) Alt sırada topladığımız ilmeğin sağında ve solunda kalan yuvaları yarım çekip toplayalım. 1 trabzan atlayıp diğerine trabzan yapalım. 2 zincir çekip aradaki yuvaya iki trabzan, iki zincir, iki trabzan yapalım. 2 zincir çekip topladığımız ilmeğin sağındaki ve solundaki yuvaya batarak ilmeklerin ikisini bir çekelim.

7) Diğer sırada da aynı işlemleri yapalım. Bu şekilde boşluklara yaptığımız trabzanlar ve yanındaki trabzanlar dahil toplamda 6 trabzan olana kadar devam edelim.

8) Diğer sırada 3 trabzan atlayıp 3 tanesine trabzan yapalım. Boşluğa iki trabzan, iki zincir, iki trabzan yapalım. Yanındaki yuvalara üçlü trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve alt tarafta topladığımız ilmeğe bir trabzan, 5 zincir, bir trabzan yapalım. 2 zincir çekip tekrar 3 boşluk atlayıp 3 trabzan yapalım. Boşluğa 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapalım.

9) Diğer sırada 3 trabzan atlayıp 2 trabzan yapalım. Boşluğa iki trabzan, iki zincir, iki trabzan yapalım. Yanındaki iki trabzana tekrar trabzan yapalım. 2 zincir çekip oluşan 5 zincirlik boşluğa 11 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip diğer işlemlere devam edelim.

10) Sonraki sırada 2 zincir çektiğimiz boşluğa 3 trabzan, 1 pıtırcık, 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekip alttaki 11’li trabzan grubunun bir tanesini atlayıp her birine üçlü trabzan, pıtırcık, üçlü trabzan, pıtırcık şeklinde yapalım. Toplam 9 tane trabzan ve 8 tane pıtırcık olsun. 1 zincir çekip tekrar iki zincirlik boşluğa 3 trabzan, 1 pıtırcık, 2 trabzan yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

Suplamız hazır!

cicekli-supla-yapimi
cicekli-supla-yapimi

Güzel günlerde kullanın!

cicekli-supla-yapimi
cicekli-supla-yapimi-1

Ellerinize sağlık!