Herkese merhabalar!

Bu yazın modası örgü küpeler!

Siz de modaya bizim küpe modellerimizle ayak uydurabilirsiniz.

Hemen bu çilek küpeyi örmeye başlayalım!

Malzemeler

  • Yarnart Cotton Soft el örgü ipleri;
    Koyu Yeşil (52) renk ip
    Kırmızı (51) renk ip
  • 2.5 mm tığ
  • Bir çift küpe aparatı

Yapılışı

Koyu yeşil renk ip ile örüyoruz.

1) Yaklaşık 20-30 cm ip bırakıp 5 zincir çekiyoruz. Kaydırma tekniğiyle bağlıyoruz. 3 zincir çekip yukarı çıkıyoruz. Daha sonra yanındaki zincire bir ikili trabzan daha yapıyoruz. 1 zincir çekip sıradaki zincirin içine üstten bir defa alıp batıyoruz ve tığdaki iki ilmekten çıkıp tek ilmek tığda kalması şartıyla hemen yanındaki zincire aynı işlemi yapıp tığdaki 3 ilmekten aynı anda çıkıyoruz. 1 zincir çekip aynı işlemi 12 kez yapıyoruz. Kaydırma tekniğiyle bağlıyoruz. Böylece 12 adet ikili gruplarımız oluyor.

Kırmızı renk ip ile örüyoruz.

2) 1 zincir çektiğimiz herhangi bir aralığa ipimizi bağlıyoruz ve 3 zincir çekip aynı boşluğa iki tane ikili trabzan yapıyoruz. Hiç zincir çekmeden hemen yanındaki boşluğa 3 adet ikili trabzan daha yapıyoruz. İzleyen boşluklara hep aynı işlemi yapıyoruz. Sonrasında yine kaydırma tekniğiyle bağlıyoruz.

3) Yine kaydırma yaparak üçlü grubun arasına geliyoruz. Bu sırada da aynı şekilde her bir boşluğa 3 adet ikili trabzan yapıyoruz. 5 boşluğu bu şekilde doldurduktan sonra bir boşluk atlayıp yine aynı şekilde 5 boşluk doldurarak ve sonunda bir boşluk atlayarak kaydırma yöntemiyle bağlıyoruz.

4) 3. sırada olduğu gibi tekrarlıyoruz ama 4 tane üçerli ikili trabzan yaparak devam ediyoruz.

5) 5. sırada da 3 tane üçerli ikili trabzan yapıyoruz.

6) 6. sırada 2 tane üçerli ikili trabzan yapıyoruz.

7) Son sırada 1 tane üçerli ikili trabzan yapıp bağlıyoruz.

8) Son olarak en başta uzun bir ip bırakmıştık. O iple küpe aparatınıza takabileceğiniz kadar uzunlukta zincir çekip bağlıyoruz ve küpe aparatını takıyoruz.

cilek-kupe-yapimi
cilek-kupe-yapimi

Kolay gelsin!