Bebeklerinizi kendi örgülerinizle büyütmek için hadi elinize şişleri alın başlıyoruz.

Çok güzel, çok kolay bu örgü modeli ile hemen örüp hemen çocuklarınıza giydirebilirsiniz.

Malzemeler

  • Kartopu Baby One ip;
    1 adet Sarı (K1321) renk ip
    1 adet Siyah (K940) renk ip
    1 adet Gri (1432) renk ip
  • 4 mm şiş
  • İğne

Yapılışı

Ölçüler 1,5 yaş için uygundur.

Arka

Sarı renk ip ile başlanır.

1) 70 ilmek atılır. 8 sıra 2 ters, 2 düz lastik örgü yapılır.

2) Daha sonra düz örgüye geçilir. 2 sıra siyah, 2 sıra gri renk ip ile olarak beden boyu 22-25 cm olana kadar düz örgü örülür.

3) Kol ayrımı için 3 ilmek düz örülür, kesim için 4,5,6. ilmekler bir defada kesilir yani toplamda 2 ilmek kesilir, sıra sonuna doğru kalan 6 ilmekten 3 ilmek tekrar aynı şekilde kesilir ve 3 ilmek düz örülür. 1 sırada 4 ilmek kesmiş olduk. Her 4 sırada bir bu kesme işlemi devam eder. Toplam 8 kere kesim yapılınca kalan ilmekler misinalı şişe alınıp bekletilir.

Ön

Arka kısımla aynı şekilde başlanıp örülür. 7. kesmede ilmekler ortalanır ve 15 ilmek kesilir, geri dönüşte yanlardan 1’er ilmek daha kesilir ve 8. kesmeden sonra kalan ilmekler misinalı şişe alınıp bekletilir.

Kollar

Sarı renk ip ile başlanır.

1) 38 ilmek başlanır. 8 sıra 2 ters, 2 düz lastik örgü yapılır.

2) Daha sonra düz örgüye geçilir ve 2 sıra siyah, 2 sıra gri olacak şekilde örülür. Her 10/20/30/40. sıralarda iki yandan 1’er ilmek artılır, en sonra artırmada toplam 46 ilmek devam edilir. Kol kesimi için ön ve arkada yaptığımız işlemin aynısı uygulanır, 8. kesmeden sonra kalan ilmekler misinalı şişe alınıp bekletilir.

Yaka

Yaka için ön, arka ve kollarda bekletilen ilmekler birlikte örülür. Sarı renk ip ile 2 ters, 2 düz toplam 8 sıra lastik örgü örülür ve tüm ilmekler kesilir.

Sonra kollar ve beden dikilir.

Veee hazır !

Elinize sağlık!