Dalgalı Modelli Kışlık Battaniye Tarifi

Dalgalı Modelli Kışlık Battaniye Tarifi

Merhaba hanımlar,

Kışa hazırlık örgü modelinde bugün sizlere dalgalı battaniye modelini anlatmaya çalışacağım. Aslında benimki kışa hazırlık değil aramıza yeni katılacak olan dört gözle beklediğimiz misafirimize hazırlık, hala olacağım inşallah! Bu da ona ilk hediyelerimden… Neyse hanımlar lafı fazla uzatmadan tarife geçeceğim, inşallah anlaşılır olur. Şimdiden kolay gelsin.

Malzemeler

  • 6 renk Kartopu Baby Soft ip
  • 2.5 mm tığ

Yapılışı

1) İstediğiniz battaniye boyutuna göre zincir çekerek başlıyoruz.

2) Her zincire ikili trabzan yapacağız. İlk başta 3 tane ikili trabzan yapıyoruz ama üçünü bir ilmek olarak çıkıyoruz.

3) Sonra her ilmeğe 1 tane olmak üzere 5 tane ikili trabzan yapıyoruz. Sonraki ilmeğe 2 tane ikili trabzan, 2 zincir, aynı ilmeğe 2 tane ikili trabzan daha yapıyoruz.

4) Sonra tekrar her ilmeğe 1 tane olmak üzere 5 adet ikili trabzan yapacağız. Sonrasında 5 trabzan yapacağız ama ilmeklerin hepsini bir ilmekten çıkaracağız.

5) Böylece arası büyüyecek  kenarlarda 3 adet ikili trabzan yapıp hepsini bir ilmekte çıkıyoruz. 

6) Arka kısımda ise sadece trabzanların arasından ilmek alarak zincir çekiyoruz. 

7) Örgümüz istenilen boyuta gelene kadar yukarıdaki işlemleri tekrarlayarak devam ediyor. Dilerseniz ara ara renk değiştirebilir, dilerseniz tek renk yapabilirsiniz.

Umarım anlaşılır olmuştur.😀

Hatice senel

Merhaba hanımlar iki çocuk annesi ev hanımıyım uzun bir okul hayatından sonra çalışmaya ara verip evde cocuklarimla ilgilenmek istedim ama bir şeyler üretmemek pek bana gore olmadi

Yorum Yaz