Merhabalar!

Sizler için yazma oyası modeli hazırladık.

Bu şık modeli rengarenk örüp keyifle kullanabilirsiniz.

Üstelik yapımı da çok kolay!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

  • YarnArt Violet dantel ipleri;
    Beyaz (1000) renk ip
    Pembe (319) renk ip
  • 2 mm tığ
  • Yazma/tülbent

Yapılışı

1) Yazmanın kenarlarını kıvıralım. Pembe iple kıvırdığımız yerlerden aralarda uygun mesafe bırakarak bir trabzan, bir pıtırcık, bir trabzan, bir pıtırcık şeklinde yazmanın bütün kenarlarını dönelim.

2) Beyaz iple herhangi bir pıtırcığa tutunalım. 4 zincir çekip yanındaki pıtırcığa sık iğne yapalım. Oluşan bu boşluğa bir örümcek yapalım. Örümceğin 3 teli görünüyor, bunlardan birine hiç karışmadan diğer kısmına sık iğne yapalım. Ne kadar sığıyorsa o kadar sık iğne olsun. İlk baştaki boşluğa tutunalım. Tekrar örümcek yapıp bir kolunu bırakıp diğer kısmına sık iğne dolduralım. Bu işlemi toplam 4 defa tekrar edelim. Beyaz ipi keselim. Diğer beyazı yapmak için arada 15 pıtırcık boşluk bırakalım.

3) Mor ipe geçelim. Beyaz ipi taktığımız yerin 2 pıtırcık gerisine ip takalım. Şimdiki işlemlerimiz beyazla yaptığımız sık iğnelere denk gelecek. 3 zincir çekelim trabzan yapalım. 3 zincir çekip bir sonrakine tutunalım. 3 zincir çekip 3 tane ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekip bir sonrakine tutunalım. Sonraki örümceğe sık iğne yapalım. İşlemleri tekrar edelim. Böylece her örümcekte 2 yaprak olmuş oldu. En son örümceğe de yaptıktan sonra 1 pıtırcık atlayalım ve diğerine sık iğneyle tutunup ipi keselim.

degirmen-yazma-tulbent-oyasi-yapimi
degirmen-yazma-tulbent-oyasi-yapimi-1

İşte bu kadar!

degirmen-yazma-tulbent-oyasi-yapimi
degirmen-yazma-tulbent-oyasi-yapimi

Ellerinize sağlık!