Merhabalar,

Ben pratik örgü modellerini çok severim. Bu yüzden hem zamandan tasarruf edebileceğiniz hem de oldukça tatlı bir model olan tavşan patik modelini sizinle paylaşmak istedim. Yeni doğum yapan arkadaşlarınıza götürebilirsiniz ya da torunlarınıza giydirebilirsiniz

Malzemeler

Yapılışı

30 ilmek atarak başlıyoruz. Sonrasında düz örgü şeklinde 35 sıra örüyoruz. Ardından örgüyü kapatma işlemini yapıyoruz. Artık dikdörtgen parçanız hazır. Şimdi dikiş kısmına geçebiliriz.

Haroşa kısmı dışarı gelecek şekilde uzunlamasına ikiye katlayın. Böylelikle dikiş içinde kalacaktır. Topuk kısmını oluşturmak için bir kenarını dikiyoruz. Bu kısmı elinizle bastırıp bir üçgen şeklini aldırın. Alt kısmını bir üçgen şeklinde ilerleyerek teyel yapar gibi fazla sıkı olmayacak şekilde dikin. Dikiş işlemini bitirdikten sonra ipi çekmeye başlayın. Çekmeye başladığında örgünün büzüştüğünü ve tavşanın kulaklarının ortaya çıktığını göreceksiniz. Patiği tersine çevirin, ipi çekmeye devam edin ve kulakları dikerek sabitleyin. Küçük bir ponpon oluşturun ve topuk kısmına dikin. Kulakların orta alt kısmına ise pembe iplikle burun yapın ve işte şirin mi şirin tavşan patiklerimiz hazır.

Kolay gelsin, iyi günler dilerim 💖❤