Merhabalar,

Bahar geldi ve etraf renklendiyse şimdi sıra örgülerde…

Bebekleriniz için harika bir panço modeli ile geldik.

Granny Square örgü modeli ile öreceğimizi bu çok kolay örgü pançoyu isterseniz kendiniz için de uyarlayabilirsiniz.

Hadi hemen başlayalım!

Malzemeler

  • La Mia Boom Plus el örgü ipleri;
    1 adet Krem (25) renk ip
    1 adet Turuncu (1624) renk ip
    1 adet Bordo (1105) renk ip
  • 4.5 mm tığ

Yapılışı

Ölçüler 6-12 aylık bebekler içindir. Daha büyük ölçüler için 6’nın katları şeklinde çocuklarınızın ya da kendinizin boyun ölçüsünü alarak zincir çekip başlayabilirsiniz.

1. Krem renk ip ile 54 zincir çekilerek başlanır.

2. İlk zincire ilmek kaydırma yaparak büyük bir halka oluşturulur.

3. 3 zincir çekilir ve devamında 2 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilir 1 zincir atlanır ve devamında 3 tane ikili trabzan yapılır. Bu şekilde toplam 7 trabzan grubu olana kadar örülür.

4. 7 tane trabzan grubu olunca köşe yapılır. Köşe için 2 zincir çekilir ve zincir atlanmadan 3 tane ikili trabzan yapılır.

5. Devamında 6 tane trabzan grubu olana kadar 3 tane ikili trabzan, 1 zincir işlemine devam edilir.

granny-square-bebek-pancosu-yapimi-1
granny-square-bebek-pancosu-yapimi-1

6. Köşeden itibaren toplam 7 trabzan grubu oluşunca sıra sonuna gelmiş olunur ve 2 zincir çekip tepeye ilmek kaydırma yapılarak ikinci köşe oluşturulur ve sıra tamamlanır.

7. 3 zincir çekilerek ikinci sıraya başlanır. Bu ve sonraki sıralar sadece alt sıradaki zincir boşluklarına katılarak örülür. Alt sırada zincir boşluğuna 3 tane ikili trabzan yapılır, 1 zincir çekilir ve sonraki zincir boşluğuna geçilip 3 tane ikili trabzan daha yapılır. Bu şekilde köşeye kadar örülür.

8. Köşeye gelindiğinde köşedeki zincir boşluğu içine 3 tane ikili trabzan, 2 zincir, yine aynı boşluğa 3 tane ikili trabzan daha yapılır. Devamında yine zincir boşluklarına 3 tane ikili trabzan yapılmaya devam edilir.

9. Sonraki tüm sıralar köşelerde 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan; ara boşluklarda 3 trabzan, 1 zincir yapılarak istenilen boyuta gelene kadar renk değiştirilerek örülür. İStenilen boyuta gelene kadar bu şekilde örülür.

10. En son püskül takılarak bitirilir.

granny-square-bebek-pancosu-yapimi
granny-square-bebek-pancosu-yapimi

Elinize sağlık!