Merhabalar,

Çok ünlü, yapımı da çok kolay olan hanım dilendi bey beğendi motifi;  battaniye,kırlent, çanta, kazak, hırka gibi bir sürü kullanım alanı olan çok eski bir motiftir.

Yapılışı

Motifimiz 5 sıradan oluşmaktadır.

1.sıraya sihirli halka ile başlıyoruz. 3 tane 2li trabzan yapıyoruz. Bu işlemi aralarda 1 zincir çekerek toplam 4 kez yapıyoruz.(4 adet yuva ve 4 adet 3 tane 2li trabzanımız olacak.)

2.sırada başka bir renkle 3 tane 2li trabzan yapıyoruz. Bir zincir çekerek aynı yuvaya yine 3 adet 2li trabzan yapıyoruz. Diğer yuvalara da aynı işlemi uyguluyoruz.

3.sırada yine renk değiştiriyoruz ve tüm yuvaların içine 3 adet ikili trabzan yapıyoruz. Köşelerde aynı yuvaya iki kez 3tane 2li trabzan yapıyoruz. Dikkat etmeniz gereken her 3 adet 2li trabzan arasında 1 zincir çekmeyi unutmamak.

4. sırada 3 tane 2li trabzan yapıyoruz.Yalnız  köşelerde aynı yuvada arada 1 zincir çekerek iki kez 3 adet 2li trabzan yapmaya devam ediyoruz.

5. Sırayı ben beyaz renkle aynı şekilde devam ettirdim. Kaç sıra olmasını isterseniz öyle yapabilirsiniz. 2şer sıra aynı renkle de güzel duruyor.

Bu motifi hem kıyafetlerinizde hem de ev dekorasyon ürünlerinizde çok rahat kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.