Ana Sayfa Ev-Dekorasyon Isırılmış Karpuz Bardak Altlığı Yapımı

Isırılmış Karpuz Bardak Altlığı Yapımı

0
768
isirilmis-karpuz-bardak-altligi-yapimi
isirilmis-karpuz-bardak-altligi-yapimi

Merhabalar!

Bugün yaz aylarının en güzel meyvesini yapacağız beraber. Ama biraz ısırılmış tabi 😊

Eğer siz de örmek isterseniz malzemelerinizi hazırlayın! Zaten çok kolay bir örgü modeli. Yarım saatte yapıp kullanabilirsiniz bile.

Hemen örmeye başlayalım.

Malzemeler

  • Kartopu Baby One el örgü ipleri
    Kırmızı (K150) renk ip
    Beyaz (K010) renk ip
    Siyah (K940) renk ip
  • 2.5 mm tığ

Yapılışı

Kırmızı renk ip ile örelim.

1) Sihirli halkaya 4 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

2) Her yuvaya 2 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

3) Bir yuva atlayalım. 2 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 3 defa tekrarlayalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

4) İlk yuvaya 2 sık iğne yapalım. Sonra 2 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. 1 sık iğne yapalım. Son iki ilmeği birlikte örüp keselim. 1 zincir çekip geri dönelim.

5) İlk yuvaya 2 sık iğne yapalım. Sonra 3 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. Sonraki 3 yuvaya sık iğne yapalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

6) İlk yuvaya 2 sık iğne yapalım. Sonra 4 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. Sonraki 3 yuvaya sık iğne yapalım. En sondaki yuvaya 2 sık iğne yapalım. 2 zincir çekip geri dönelim.

7) 2. yuvaya kaydırma yöntemiyle tutunalım. 1 kez artırma yapalım, 5 kez örelim ve bu işlemi 3 defa tekrarlayalım. Son yuvaya 2 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

8) İlk yuvadan itibaren 3 yuvaya 1 sık iğne yapalım. Diğer yuvaya 2 sık iğne yapalım. 6 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. Diğer yuvaya 2 sık iğne yapalım. Son iki ilmeği birlikte örüp keselim. 1 zincir çekip geri dönelim.

9) İlk yuvaya 2 sık iğne yapalım. 7 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. Sonraki 7 yuvaya sık iğne yapalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

10) İlk yuvaya 2 sık iğne yapalım. 8 kez örüp 1 kez artırma yapalım ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. Sonraki 7 yuvaya sık iğne yapalım. Son yuvaya 2 sık iğne yapalım. 4 zincir çekip geri dönelim.

11) İkinci zincirden itibaren 3 yuvaya sık iğne yapalım. 4 yuvaya sık iğne yapalım. 1 kez artırma yapalım, 9 kez örelim ve bu işlemi 2 defa tekrarlayalım. Diğer yuvaya 2 sık iğne yapalım. Sonraki 6 yuvaya sık iğne yapalım. 1 zincir çekip geri dönelim.

12) İlk yuvaya 2 sık iğne yapalım. 1 kez artırma yapalım, 10 kez örelim ve bu işlemi 3 defa tekrarlayalım. Sonraki 3 yuvaya sık iğne yapalım. 2 zincir çekip geri dönelim.

Beyaz renk ip ile örelim. Bundan sonraki sıralarda tekli trabzan (çakma sık iğne) yapacağız.

13) İlk yuvadan itibaren 4 yuvaya tekli trabzan yapalım. 1 kez artırma yapalım, 7 kez örelim ve bu işlemi 4 defa tekrarlayalım. Diğer yuvaya 2 tekli trabzan yapalım. Gelen 4 yuvaya tekli trabzan örelim. 2 zincir çekip geri dönelim.

Yeşil renk ip ile örelim.

14) İlk ve son yuvaya ikişer tane, kalan yuvalara birer tane tekli trabzan yapalım. İpleri kesip gizleyelim.

İşte ısırılmış karpuzumuz hazır!

isirilmis-karpuz-bardak-altligi-yapimi-1
isirilmis-karpuz-bardak-altligi-yapimi-1

Yaz aylarına çok yakışan bir bardak altlığı oldu 🙂

isirilmis-karpuz-bardak-altligi-yapimi-2
isirilmis-karpuz-bardak-altligi-yapimi-2

Dilerseniz aplike olarak da kullanılabilir. Broş olarak tavsiye etmem bu haliyle. Çünkü broş için fazla büyük duracaktır bunu göz önüne alın mutlaka.

Umarım beğenmişsinizdir. Keyifle örün ve kullanın inşallah. Yeni tariflerde görüşmek üzere.

YORUM YOK