Ana Sayfa Kadın Çanta Modelleri Jüt İpten Püsküllü File Çanta Yapımı

Jüt İpten Püsküllü File Çanta Yapımı

0
2768
jut-ipten-puskullu-file-canta-yapimi
jut-ipten-puskullu-file-canta-yapimi

Sadelikle gelen şıklık!

Plajda ve günlük kullanım için uygun olan jüt ipten püsküllü file çanta ile rengarenk bir yaza merhaba diyeceksiniz. Tığ ile yapabileceğiniz kolay bir tarif ile kendiniz ve sevdikleriniz için çantalar yapabilirsiniz.

Jüt ip ile yapabilecekleriniz; çanta, ayakkabı, sandalet, terlik vb.

Keyifli tatiller dileriz.

Malzemeler

Yapılışı

Taban

Taban 30 zincir başlanılarak, zincirin etrafı dönülerek oval bir şekilde örülür.

1) 30 zincir üzerine 1’er tane ikili trabzan, son zincire 4 tane ikili trabzan yapılır. Zincir döndürülüp diğer tarafına da aynı şekilde örme işlemi yapılır.

2) Sıra sonuna kadar 1’er tane ikili trabzan, köşede yapılan 4 tane ikili trabzanın hepsine 2’şer tane ikili trabzan yapılır. Köşede 8 tane ikili trabzan oluşur. Zincirin diğer tarafına da köşeye kadar yine 1’er tane ikili trabzan yapılır ve köşede yapılmış olan 4 tane ikili trabzanın hepsine 2’şer tane ikili trabzan yapılır.

3) Sıra sonuna kadar 1‘er tane ikili trabzan, köşede yapılan 8 tane ikili trabzanın ortalarındaki 4 trabzanın hepsine 2’şer batarak 8 trabzan yapılır. Yine örgünün diğer tarafına da 1’er tane ikili trabzan, köşede yapılan 8 tane ikili trabzanın ortalarındaki 4 trabzanın hepsine 2’şer batarak 8 trabzan yapılır.

File

1) 4 zincir ile başlanır. Her defasında 1 boşluk atlayıp 1 tane ikili trabzan ve aralara 2 zincir çekilerek sıralar tamamlanır.

    *Tüm sıralar bu şekilde üst üste trabzanlar yapılarak devam eder.

2) Toplam 15 sıra file yükseltilir.

3) 16.sırada boşluklara 2 tane ikili trabzan yapılır ve bitirilir.

Kol

1) 50 zincir çekilir, üzerine 1 sıra ikili trabzan yapılır.

Çantanız hazır!

Güzel ve renkli günlerde kullanmanız dileğiyle. 🙂

YORUM YOK