Herkese merhaba 🙂

Bu yazımda sizinle kağıt ip ile ördüğüm ve gerçekten çok beğenilen çantamı paylaşacağım. kağıt ip ile örülen her çanta muhakkak şahane oluyor ama bu çantamın zarafeti inanın apayrı oldu. Şimdiden yapacaklara kolay gelsin ve güle güle kullanın diyorum 🙂

Malzemeler

  • Loren Paper Bebe Sarı, yaklaşık olarak 150-200 gram
  • Uygun renkte kalın dişli fermuar
  • Astar istenirse çantanın boyutuna göre kumaş
  • Süslemek için isteğe göre fisto
  • 3 mm tığ

Yapılışı

Öncelikle kağıt ip sert ve sizi biraz zorlayabilir. Daha sıkı olması için 3 numara tığ kullandım. İstediğiniz boyuta gelene kadar, elinizi çok sıkmadan ve çok gevşek bırakmadan zincir çekelim. Ben 25 cm zincir ile başladım.
İlk sırada her zincire bir sık iğne denk gelecek şekilde çektiğimiz zincirin sonuna gelince son ilmeğe 4 sık iğne yapıp diğer tarafa dönüyoruz.Zincirin diğer tarafını da her zincire bir sık iğne gelecek şekilde sıra sonuna kadar tamamlıyoruz son ilmek de 4 sık iğne yaparak iki tarafını da dolanarak örmüş oluyoruz. İkinci sırada herhangi bir üst sıraya çıkma işlemi yapmadan devam ederek sık iğnelerin tam ortasına batarak sık iğne yapıyoruz başak modeli yaparak devam etmiş oluyoruz. Burada yapmış olduğumuz başak modeli penye sepetlerde de sık sık kullanılan başak modeli. Çantamız istediğimiz yüksekliğe gelene kadar örmeye devam ediyoruz. Ben kendi çantamı yaklaşık 18 cm kadar ördüm. yan başak yaparak son sırayı tamamlıyoruz. Fisto, kurdele, boncuk vb. yaratıcılığınıza ve zevkinize göre süsleyip fermuar ve astarı ile buluşturup hemen kombinleyerek çevreden gelecek beğeni ve iltifatları zevkle kabul etmeye başlayabilirsiniz :))

Bütün hamarat hatunların ellerinize sağlık şimdiden..