Yazı kendi ördüğünüz çantalarla karşılayın!

Kağıt ip ile öreceğiniz bu hasır görünümü çantalar ile yaz çok şık geçecek!

Hadi başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

İstediğiniz renk kağıt ip ile örebilirsiniz.

1) 10 zincir çekip birleştirip halka oluşturuyoruz.

2) 3 zincir çekip 4 adet üçlü trabzan, 5 zincir, 5 adet üçlü trabzan, 5 zincir, 5 adet üçlü trabzan, 5 zincir, 5 adet üçlü trabzan, 5 zincir çekip sıra sonunda ilmek kaydırma ile birleştiriyoruz.

3) 3 zincir çekip üst sıraya çıkıyoruz. İlk zincir boşluğuna 1 adet üçlü trabzan, 5 adet trabzanların üzerine 1’er adet üçlü trabzan yapıp, zincir boşluğuna 2 adet üçlü trabzan yapıyoruz. 5 zincir çekip aynı boşluğa 2 adet üçlü trabzan yapıyoruz. Yine 5 trabzanın üstüne 1’er adet üçlü trabzan yapıyoruz, boşluğa 2 adet üçlü trabzan yapıp sonra 5 zincir çekip aynı boşluğa 2 adet üçlü trabzan daha yapıyoruz. Tüm sırayı bu şekilde (9 trabzan, 5 zincir, 9 trabzan, 5 zincir..) örüyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

Aynı şekilde toplam 8 sıra olacak şekilde örüyoruz. Renk değişimlerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 

Sıralardaki trabzan sayıları: 5-9-13-17-21-25-29-33 şeklinde olacak. Bu sayılara göre 2 adet motif hazırlıyoruz.

4) 11 zincir + 3 zincir çekip her zincire 1 adet üçlü trabzan yaparak sap kısmımızı örmeye başlıyoruz.

5) Her sıra sonunda 3 zincir çekip bir üst sıraya geçiyoruz. Her ilmeğe 1 adet üçlü trabzan yapmaya devam ediyoruz. Ördüğümüz bu sap kısmı aynı zamanda çantamızın yanlarını ve tabanını oluşturacak.

6) İstediğimiz uzunluğa gelince baş kısımdaki ilmeklerle sık iğne ile birleştiriyoruz. Motifleri sapın her iki yanına 3 kenarı baştan sona sık iğne yaparak birleştiriyoruz.

Çantamız bitti.

Güzel günlerde kullanın!