Ana Sayfa Bebek-Çocuk Atkı-Bere-Eldiven Modelleri Kalpli Degrade Boyunluk Yapımı

Kalpli Degrade Boyunluk Yapımı

0
380
kalpli-degrade-boyunluk-yapimi
kalpli-degrade-boyunluk-yapimi

Herkese merhabalar!

Soğuk havalar gelmeden örgülerinizi hazırlayın!

Kalpli degrade boyunluk yapımı çok kolay!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) İlk olarak uç kısımdan yavruağzı ipten 2 kat olacak şekilde şişe 3 ilmek atarak başlanır ve her düz yönde sağ ve solda birer artırma yaparak örgü büyütülür.

2) Yeterli büyüklüğe gelince şişteki ilmekler birer atlanarak başka bir şişe dizilir ve her iki dizilen ilmekler de ayrı ayrı olacak şekilde mor ve yavruağzı ipler birlikte olacak şekilde lastik modeli örülür.

3) Yaklaşık 8cm örülür ve iki ayrı şişteki ilmekler birer birer alınarak tek bir şişe aktarılır.

4) Sonrasında mor ipten 2 kat olacak şekilde istenilen uzunluğa kadar yaklaşık 55 cm kadar haroşa örülür. Diğer uca doğru gelince yine 2 renk ip ile lastik örülür ve son olarak yavruağzı ipten uç kısım her iki taraftan birer ilmek keserek 3 ilmek kalana dek kesim işlemi yapılarak ip koparılır.

5) Son olarak lastik üzerine dikmek için kalp fiyonk süs yapılır. Süs için yavruağzı ipten 10 zincir çekilir ve birleştirilerek içine sırasıyla ikişer tane olacak şekilde sık iğne, yalancı sık iğne, ikili trabzan, üçlü trabzan ve başını 2 dolayıp trabzan yapılır ve zincir içine batılır. Tekrar aynı işlem sondan başa doğru  yapılır ve kalp şekli oluşur.

6) Başlanılan yere gelindiğinde tekrar 10 zincir çekilir ve bir önceki işlem tekrarlanır.

7) Bir üst sırada uçlardaki sık iğnelerin tepesine birer tane sık iğne, trabzanların üstüne çift trabzan olacak şekilde tamamlanır.

8) Son sıra ise mor ipten ilmek yürütme yapılarak ip kesilir ve lastik kısma monte edilir.

kalpli-degrade-boyunluk-yapimi
kalpli-degrade-boyunluk-yapimi

Elinize sağlık!

YORUM YOK