Merhabalar,

Sizlere sıcacık bir örgü modeli getirdik.

Kolayca örebileceğiniz bu yün sıcak su torbası kışın soğuk günlerinde, hastalıklı zamanlarınızda hep yanınızda olacak!

Kalp deseni ile size neşe verecek!

Hadi hemen başlayalım!

Malzemeler

  • La Mia Just Wool el örgü ipleri;
    2 adet Haki (LT005) renk ip
    1 adet Bej (LT004) renk ip
  • 5 mm tığ

Yapılışı

Haki renk ip ile başlanır.

1. 40 zincir çekilerek başlanır.

2. Üçüncü zincirden itibaren her zincire 1 tane tekli trabzan yapılır. Son zincire gelinince 3 tane tekli trabzan yapılır ve zincirin diğer tarafına devam edilir. Yine her zincire 1 tane tekli trabzan yapılır. Son zincire 2 tane tekli trabzan yapılır.

3. Bunda sonra toplamda 33 sıra olana kadar her ilmeğe 1 tane tekli trabzan yapılarak dönerek spiral bir şekilde örülür.

Bej renk ipe geçilir.

4. 1 sıra her ilmeğe 1 tane sık iğne yapılır.

5. 3 zincir çekilip 1 ilmek atlanıp diğer ilmeğe ilmek kaydırma ile sabitlenir. Sıra sonuna kadar bu işlem yapılır.

En son Bej renk ip ile 50 zincir çekilir. 25. sıraya bağcık olarak geçirilir.

Kalp

Bej renk ip ile örülür.

1. Sihirli halka içine 3 tane üçlü trabzan, 3 tane ikili trabzan, 1 tane üçlü trabzan, 3 tane ikili trabzan, 3 tane üçlü trabzan yapılıp sabitlenir.

2. İkinci sırada ilk 1 ilmeğe 1 tane sık iğne yapılır, sonraki 3 ilmeğe üçer tane üçlü trabzan yapılır, sonraki 2 ilmeğe ikişer tane ikili trabzan yapılır. Sonraki ilmeğe 2 tane üçlü trabzan yapılır. Sonraki 2 ilmeğe ikişer tane ikili trabzan yapılır, sonraki 3 ilmeğe üçer tane üçlü trabzan yapılır ve son olarak 1 sık iğne yapılıp sabitlenir.

3. Üçüncü sırada ilk 2 ilmeğe 1 tane sık iğne yapılır. Sonraki 6 ilmeğe ikişer tane üçlü trabzan yapılır. 7 ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır. Sonraki ilmeğe 1 tane üçlü trabzan yapılır. Sonraki 7 ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır. Sonraki 6 ilmeğe ikişer tane üçlü trabzan yapılır. Son ilmeğe 1 tane sık iğne yapılır ve sabitlenir.

4. 4 tane sık iğne yapılır. Devamında 10 ilmeğe 2 tane ikili trabzan yapılır. Devamında her ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır. Alt köşede 1 tane üçlü trabzan yapılır. Devamında yine 10 ilmeğe 2 tane ikili trabzan yapılır. Ve sonra her ilmeğe 1 tane ikili trabzan yapılır. En son 4 tane sık iğne yapılıp sabitlenir.

Kalp deseni sıcak su torbasının bir yüzüne dikilir.

Ve hazır!

kalpli-sicak-su-torbasi-yapimi
kalpli-sicak-su-torbasi-yapimi

Elinize sağlık!

2 YORUMLAR