Ana Sayfa Amigurumi Kare Motifli Kitap Ayracı Yapımı

Kare Motifli Kitap Ayracı Yapımı

0
638
kare-motifli-kitap-ayraci-yapimi
kare-motifli-kitap-ayraci-yapimi

Merhaba!

Bugün sizlerle birlikte kare motiften kitap ayracı yapacağız.

Ördüğünüz kitap ayracını sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Hemen bu güzel modeli örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) Sihirli halkaya aralarda 2 zincir olacak şekilde 12 adet puf yapalım. Bu pufları yaparken tığa ip dolayalım. Önce bir ilmeği, sonra iki ilmeği çekelim. Bu işlemi 1 defa daha yapıp tığda kalan ilmeklerin hepsini birden çekelim.

2) Oluşan boşluklara aralarında 3 zincir olacak şekilde puf yapalım. Buradaki pufu yaparken tığa ip dolayıp iki ilmeği bir çekelim. 2 defa daha tekrarladıktan sonra kalan ilmeklerin hepsini birden çekelim.

3) Boşluğa kaydırma yöntemiyle tutunalım. Buraya 1 puf, 2 zincir, 1 puf, 4 zincir, 1 puf, 2 zincir, 1 puf yapalım. Buradaki pufu yaparken tığa ip dolayıp iki ilmeği bir çekelim. 2 defa daha tekrarladıktan sonra kalan ilmeklerin hepsini birden çekelim.

4) İlk boşluğa 3. adımdaki pufu yaptıktan sonra 3 zincir çekip bir sonraki boşluğu atlayalım. Alt sıradaki pufun tepesine batarak ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekip sonraki boşluğu atlayıp diğer boşluğa tekrar pufları yapalım.

5) Kare motifimizin bitiminde ipi keselim ve köşeye ipimizi bağlayalım. Boşluğa ikili fıstık yapalım. 3 zincir çekip fıstığın tepesine tekrar ikili fıstık yapalım. Bu şekilde 15 fıstık olana kadar devam edelim.

Motifli kitap ayracımız hazır!

kare-motifli-kitap-ayraci-yapimi
kare-motifli-kitap-ayraci-yapimi

Ellerinize sağlık!

YORUM YOK