Merhaba 🙂

Bu yazımızda sizlerle kare formunda bir sepet-organizer öreceğiz 🙂

Malzemeler

Yapılışı

 

 

 

 

 

 

 

1) Sihirli halka yaparak içini 4 adet sık iğne ile doldurmakla işe başlıyoruz. Daha önceki yazımda (Penye İpten Torba Çanta Yapımı) sihirli halka yapımından detaylı bahsetmiştim. Oradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Bir üst sırada köşeleri oluşturmaya başlıyoruz. İlk sırada 4 tane yaptığımız sık iğnenin birleştirme yerini atlayarak hemen yanındaki deliğe 3 tane sık iğne yaparak ilk köşemizi oluşturuyoruz. Diğer deliklere de aynı işlemi uygulayarak toplamda 4 tane 3’erli sık iğnemiz olmuş olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Bu sıraya birleştirme yaptığımız yere bir tane sık iğne yaparak başlıyoruz. Daha sonraki deliğe üç tane sık iğne yapıyoruz. Sonrakine bir sık iğne sonrakine üç sık iğne… Bu şekilde sırayı tamamlayarak kare formumuzu oluşturmaya devam ediyoruz. Bu mantığı diğer sıralara da uyguluyoruz. İstediğimiz boyuta ulaşana kadar bu şekilde yapabilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

 

 

4) Ben soldaki boyuta ulaşana kadar ördüm. Daha sonra üste çıkma işlemini uygulayarak üst kısmı oluşturmaya başladım. Bu yöntemi de çanta yapımında detaylı bir şekilde anlatmıştım. Oradan ulaşabilirsiniz 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5)  Üst sırada sadece arka ilmeklere batarak bir sıra boyunca örüyoruz.
Üste çıkılmış şekli bu şekildedir. Bunun üstüne de her deliğe tek sık iğne batarak istenilen boyuta çıkana kadar örebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6)  Her ilmeğin üstüne bir tane sık iğne batarak istenilen boyuta çıkana kadar örebilirsiniz.