Merhaba!

Sizler için kat kat çiçekli yazma modeli hazırladık.

Bu modeli kısa sürede bitirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

Yazmanın kenarını iğne veya tığla dönelim. Bir yere iple tutunalım.

1) 1 örümcek yapıp 1 zincir çekelim, zincirin içine 5 zincir çekip tutunalım. Bu işlemi 5 defa tekrarlayalım. Örümcek yapıp alttan 4 yuva atlayıp tekrar bu adımı yapalım. Toplamda 3 kere bu adımı uygulamış olalım.

2) Örümcek yapalım. 1 zincir çekelim. 4 zincir daha çekip 1 zincirin içine (1 trabzan, 1 pıtırcık)*3 defa yapalım. Örümcek yapalım, örümceğin bir kolunu sık iğne yapalım. Örümcek yapıp alttan 4 yuva atlayıp diğerine tutunalım.

3) Örümcek yapıp 1 zincir çekelim. 4 zincir çekip önceki doldurduğumuz örümceğin dibine tutunalım. 2 zincir çekip yanındaki pıtırcığın olduğu boşluğa tutunalım. Geri dönüp 2 zincirlik boşluğa 4 zincir daha çekip 1 zincirin içine (1 trabzan, 1 pıtırcık)*3 defa yapalım. Örümcek yapıp örümceğin bir kolunu sık iğne ile dolduralım. Altta battığımız yuvaya tutunalım.

4) Önceki sırada 4 zincir olan kısma pıtırcık yapalım. 3. Adımdaki 1 zincirlik kısma 1 trabzan, 1 pıtırcık olarak 2 kere daha işlem yapalım. Sonra örümcek yapıp örümceğin bir kolunu sık iğneyle dolduralım. Örümcek yapıp en alttan 4 yuva atlayıp diğerine sık iğne ile tutunalım. Bu şekilde 4 işlemi sürekli tekrar ederek yazmayı bitirelim.

kat-kat-cicekli-yazma-tulbent-oyasi-yapimi
kat-kat-cicekli-yazma-tulbent-oyasi-yapimi-1

İşte bu kadar!

kat-kat-cicekli-yazma-tulbent-oyasi-yapimi
kat-kat-cicekli-yazma-tulbent-oyasi-yapimi

Ellerinize sağlık!