Merhaba!

Bugün sizlerle kısa sürede bitirip kullanmaya başlayabileceğiniz bir kitap ayracı yapacağız.

Kelebek kitap ayracı yapımı çok kolay!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) Sihirli halkaya 2 tane ikili trabzan, 3 zincir şeklinde 4 tane trabzan grubu oluşturalım. 3 zincir çekip ikili trabzan yapalım ve 2 zincirle sihirli halkaya tutunalım.

2) Kaydırma yöntemi ile yanında gelen 3 zinciri geçelim. Sonra gelen yuvaya 2 tane ikili trabzan, 7 zincir, 2 tane ikili trabzan yapalım. 1 zincir çekelim, sonraki yuvaya 2 tane ikili trabzan, 5 zincir ve 2 tane ikili trabzan yapıp 2 zincir çekerek yanındaki sık iğnenin tepesine batalım.

3) 2 zincir çekip sırada gelen yuvaya 2 tane ikili trabzan, 5 zincir, 2 tane ikili trabzan yapalım. 1 zincir çekip sonraki yuvaya 2 tane ikili trabzan, 7 zincir, 2 tane ikili trabzan yapalım.

4) Geri dönüp oluşturduğumuz 7 zincirlik boşluğa 6 tane ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekip üçüncüye kaydırma yöntemi ile tutunalım. 6 tane trabzan yapalım. Trabzanların arasında 1 zincir çekmeyi unutmayalım. Altta kalan 1 zincirlik kısma sık iğne yapalım ve 5’li kısımları ise 5 trabzan yapalım.

5) 6 zincir çekip bir zincir geriden itibaren kaydırma yöntemi ile ilerleyelim. Aynı boşluğa 5 tane trabzan yapalım. Trabzanlar arası bir zincir çekmeyi unutmayalım. 2 zincir çekelim ve alttaki sık iğne olan yuvaya tutunalım. 2 zincir çekip karşıda gelen 5 zincirlik ve zincirlik boşluklara belirtilen işlemleri tekrar yapalım.

6) Antenler için 15 zincir çekelim. 1 geriden itibaren her yuvaya kaydırma yapalım. Tekrar 15 zincir çekelim ve bir geriden itibaren her yuvaya kaydırma yapalım.

7) İlk çektiğimiz zincire tutunalım. 50 zincir çekelim ve ipi kesip gizleyelim. Antenimizi kelebeğimize dikelim.

Kelebek kitap ayracımız bitti!

kelebek-kitap-ayraci-yapimi
kelebek-kitap-ayraci-yapimi

Şimdiden kolay gelsin!