Herkese merhabalar!

Sofralarınızı yaz renkleri ile süslemeye ne dersiniz?

Sizler için cıvıl cıvıl renk ipler ile ördüğümüz kır çiçeği suplaları getirdik!

Bu güzel modeli hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Halkanın içine 24 adet ikili trabzan örüyoruz.

2) 3 zincir çekerek yukarı çıkıyoruz. Tüm trabzanların üstüne ikişer adet ikili trabzan örerek toplam 48 trabzan örüyoruz.

3) 3 zincir çekerek yukarı çıkıyoruz. 3 ikili trabzan örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 1 ikili trabzan örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 3 ikili trabzan örüyoruz. 3 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan örerek tüm trabzanların üstünü örüyoruz.

kir-cicegi-supla-yapimi-1
kir-cicegi-supla-yapimi-1

4) 3 zincir çekerek yukarı çıkıyoruz. 3 ikili trabzan örüyoruz. 2 zincir çekiyoruz. Tek trabzanın üstüne 1 trabzan örüyoruz. 2 zincir çekiyoruz. 3 ikili trabzan örüyoruz. Bu sırayı da tüm trabzanların üstüne 3 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan örerek tamamlıyoruz.

5) 3 zincir çekerek yukarı çıkıyoruz. 3 ikili trabzan örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Tek trabzanın üstüne 1 trabzan örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. 3 ikili trabzan örüyoruz. Bu sırayı da tüm trabzanların üstüne 3 trabzan, 3 zincir, 1 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan örerek tamamlıyoruz.

6) Üç zincir çekiyoruz. 2. trabzanın üstüne 2 adet ikili trabzan örüyoruz. 3. trabzanın üstüne 1 adet ikili trabzan örüyoruz. Böylece toplam 4 adet trabzan örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. 1 trabzan örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Aynı şekilde artırma yaparak 4 trabzan örüyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz.

kir-cicegi-supla-yapimi-2
kir-cicegi-supla-yapimi-2

7) 3 zincir çekiyoruz. 1 ikili trabzan örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 2 tane ikili trabzan örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Ortadaki trabzanın üstüne 1 trabzan örüyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz. 2 trabzan, 1 zincir, 2 trabzan örüyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.

8) 3 zincir çekiyoruz. 1 ikili trabzan örüyoruz. Bu sırada araya 3 zincir çekiyoruz. 2 trabzan daha örüyoruz. Tekrar 3 zincir çekip ortadaki trabzanı örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. 2 trabzan, 3 zincir ve 2 trabzan örüyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.

9) Üç zincir çekiyoruz. 1 ikili trabzan örüyoruz. 2 zincir çekiyoruz. Alt sırada 3 zincir çektiğimiz boşluğun içine 1 ikili trabzan örüyoruz. Tekrar 2 zincir çekiyoruz. 2 adet trabzan örüyoruz. 2 zincir çekip ortadaki trabzanı örüyoruz. 2 zincir, 2 trabzan, 2 zincir, 1 trabzan, 2 zincir ve 2 trabzan örüyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.

kir-cicegi-supla-yapimi-3
kir-cicegi-supla-yapimi-3

10) 3 zincir çekiyoruz. 1 trabzan örüyoruz. 2 zincir çekiyoruz. Araya yaptığımız 1 trabzanın üstüne 1 trabzan örüyoruz. 3 zincir çekip aynı trabzanın üstüne 1 trabzan daha örüyoruz. Bu şekilde V oluşturuyoruz. Daha sonra 2 zincir çekiyoruz. 2 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan, 1 zincir, 2 trabzan örüyoruz. Bu şekilde tekrarlayarak sırayı tamamlıyoruz.

11) 3 zincir çekiyoruz. 1 trabzan örüyoruz. 2 zincir çekiyoruz. V yaptığımız ilk trabzanın üstüne 1 ikili trabzan örüyoruz. 1 zincir çekiyoruz. V’nin içine aralarda birer zincir çekerek 3 ikili trabzan örüyoruz. Tekrar 1 zincir çekip V’nin son trabzanının üstüne 1 ikili trabzan örüyoruz. Bu şekilde 5 trabzan örmüş olmalıyız. Daha sonra 2 zincir çekiyoruz. 2 trabzan örüyoruz. Hiç zincir çekmeden ortadaki trabzanı örüyoruz. Yine hiç zincir çekmeden diğer 2 trabzanı örüyoruz. Tekrar 2 zincir çekip devam ediyoruz.

12) Son sıraya da 3 zincir çekerek başlıyoruz. 1 ikili trabzan örüyoruz. 2 zincir çekiyoruz. Altta ördüğümüz 5 trabzanın üstüne aralarda hep 2 zincir çekerek 5 trabzan örüyoruz. Tekrar 2 zincir çekip yaprak trabzanlarına geçiyoruz. Burada ortadak trabzanı hiç örmeden kenardaki trabzanları öreceğiz. Trabzanların hepsini birlikte toplayıp tek ilmekte birleştireceğiz. İlk trabzanın ilk ilmeğini çekiyoruz, ikinciye geçip onun da ilk ilmeğini çekiyoruz. Ortadakini atlıyoruz. Üçüncü trabzanın ilk ilmeğini çekiyoruz. Son trabzanın da ilk ilmeğini çekiyoruz. Daha sonra tığımızda kalan diğer ilmekleri tek seferde topluyoruz. 2 zincir çekip 5 trabzanı örüyoruz. Bu şekilde devam ediyoruz. Sıranın sonunda ilk yaprağı birleştirirken en sondaki trabzanın üstüne batıp ilmek çekerek onu da sıkıştırıyoruz. Aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

kir-cicegi-supla-yapimi-4
kir-cicegi-supla-yapimi-4
kir-cicegi-supla-yapimi-5
kir-cicegi-supla-yapimi-5

Siz de sevdiğiniz renkleri bir araya getirerek bu güzel supla takımına sahip olabilirsiniz!

kir-cicegi-supla-yapimi
kir-cicegi-supla-yapimi

Güle güle kullanın!