Kışa geçmeden bahar temizliği yapalım mı?

Evinizde yapacağınız küçük dekoratif değişiklikler evinize bambaşka bir hava katacaktır. Örgü, birkaç yıldır ev modasında kendine büyük bir yer edindi. Biz de sizler için evinizi baştan değiştirecek en iyi 10 örgü modeli derledik. Birlikte örelim mi?

1. Tabure Kılıfı Tarifi

Evinizin havasını değiştirecek örgü tabure kılıfları, hem çok havalı hem de çok basit! Bu örgü modelinde sadece trabzan tekniğini bilmeniz yeterli!

2. Minnoş Pamukluk Tarifi

Artık tüm örgü tariflerinde penye ip kendine inanılmaz yer edindi. Penye iplerden sepetler ise son zamanlarda çok moda oldu. Ancak minnoş bir pamukluk tarifini ilk defa burada görüyor olacaksınız.

3. Penye İp ile Altlık Tarifi

Bardak altlıklarınızı renk renk, çeşit çeşit kendiniz örmek istemez miydiniz? Üstelik kirletme derdi de yok, istediğiniz zaman yıkayabilirsiniz. Penye ipten örülen bu altlıkların sayılarını arttırarak ister demlik ister tencere altlığı olarak da kullanabilirsiniz.

4. Puantiyeli Kırlent Tarifi

Puantiye yılların vazgeçilmez deseni. Artık örgülerde de kendine yer edindi. Bu deseni evinize taşımaya ne dersiniz? Puantiyeli yastıklarla salonunuza hem modern hem vintage bir hava katabilirsiniz.

5. İp Mandala Dekoratif Obje Tarifi

Mandala, Sanskritçe “büyülü halka” anlamına gelir. Uzakdoğu’da ruhu temizlediği, ruha iyi geldiği düşünülen şekiller ve çizimlerdir. Evlerde uğur getirdiği düşünülmektedir. Bu ip mandala tarifiyle siz de evinize bu kültüre taşıyabilirsiniz.

6. Kedicik Yastık Tarifi

Evinizde evcil hayvanınız yok mu? Üzülmeyin! Bu kedicik yastık sizi asla yalnız hissettirmeyecektir.

7. Modelli Yuvarlak Sepet Tarifi

Örgü sepetler gerçek bir hayat kurtarıcı. Evinizdeki tüm ıvır zıvırları koymak gayet şık bir yol! İster banyoda makyaj malzemeleri, havlular, sabunlar için; ister de salonda örgüleriniz, dergi ve gazeteleriniz ya da çocukların oyuncaklarını koymak için kullanabilirsiniz.

8. Kupa-Bardak Kılıfı Tarifi

Bardağa kılıf mı gerek demeyin! Kış aylarında bundan daha dekoratif bir obje bulmak zor. İster kalemlik, ister vazo olarak kullanın. Düz bir bardağa örgü kılıf takınca değişikliği göreceksiniz.

9. Diz Battaniyesi Tarifi

Kışın en sevdiğimiz şey, battaniye altında film izlemek değil mi? Kendi ördüğünüz battaniye ile bu çok daha güzel olacaktır. Hem kendiniz, hem sevdikleriniz için renk renk örebilirsiniz.

10. Pamuklu Makrome İle Runner Tarifi

Sevdiklerimize sofra kurmak en güzel hislerden biri. Kendi ördüğünüz runnerla süsleyeceğiniz güzel bir kahvaltı sofrası ile herkesi büyüleceksiniz. Pamuklu dokusu sayesinde kolayca yıkanan bu runnerı dilerseniz sehpa örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.