Herkese merhabalar!

Sizlere çok kolay bir bikini tarifi hazırladım.

Bu şıkır şıkır modeli severek öreceğinize eminiz!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 17 zincir çekelim. 1 geriden itibaren her yuvaya sık iğne yapalım. Uçtaki yuvaya gelince aynı yuvaya 5 sık iğne yapalım. Karşı uçtan tekrar her yuvaya sık iğne yaparak devam edelim.

2) 1 zincirle geri dönüp her ilmeğin arka lobundan batarak sık iğne yapalım. 5 sık iğnelik yerin tam ortasına gelince bu yuvaya 3 sık iğne yapalım. Sırayı bitirelim.

3) Diğer sıralarda hep arka ilmekten batarak sık iğne yapalım. 3 sık iğnelik kısmın ortasına gelince o yuvaya 3 sık iğne yapalım.

4) Bu şekilde artırma yeri hariç 33 sık iğne olana kadar örelim.

İki parçayı örelim artık birleştirmeye geliyoruz.

5) 42 zincir çekelim. Bikininin alt kısmından her yuvaya sık iğne yapalım, diğer parçaya geçelim sık iğne yapalım. 44 zincir çekip 3 geriden itibaren trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 atlayarak diğer yuvaya trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar kutucuk yapmaya devam edelim.

6) Her boşluğa ve trabzan tepesine trabzan yapalım.

7) 1 zincir çekip 1 boşluk arayla tekrar kutucuk yapalım.

8) 10 zincir çekelim. Son zincire aşağıdaki gibi popcorn yapalım, 10. zincire kaydıralım. 10 zincir çekip sıradaki trabzanın tepesine tutunalım. 10 zincir çekelim. Son zincire aşağıdaki gibi popcorn yapalım, 10. zincire kaydıralım. 10 zincir çekip sıradaki trabzanın tepesine tutunalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

kokos-bikini-ustu-yapimi
kokos-bikini-ustu-yapimi-1

9) Askıları için bikininin ucundan ip bağlayalım ve yeteri kadar zincir çekelim.

Kokoş bikinimiz hazır!

kokos-bikini-ustu-yapimi
kokos-bikini-ustu-yapimi

Ellerinize sağlık!