Merhabalar!

Yaz çoktan geldi!

Yeni bir bikini örmeye ne dersiniz?

Bu bikininin yapımı çok kolay!

Hemen bu şık modeli örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 19 zincir çekip 3. zincirden itibaren her yuvaya ikili trabzan yapalım. Son yuvanın içine 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapalım. Trabzan yapmaya devam edelim.

2) 2 zincirle geri dönelim ve her yuvaya trabzan yaparak ilerleyelim. Köşede çektiğimiz 2 zincirlik kısımda 2 trabzan, 3 zincir, 2 trabzan yapalım.

3) 2. Sırayı tekrar ederek toplam 13 artırma yapalım. İpi kesip gizleyelim.

4) Diğer parçayı da örüp beklemeye alalım.

5) 70 zincir çekelim ve sağ parçayı alalım. 5 zincir çekip bir trabzan boyunu atlayarak diğerine kaydırma yöntemiyle tutunalım.

6) Sağ önü bitirince 8 zincir çekip diğer parçaya da kutucuklar yapalım. En sonunda 70 zincir çekip ilk başladığımız yerle birleştirelim.

7) Bundan sonra kutucuk yapmaya başlayacağız. Zincir çektiğimiz yerlerde 2 zincir çekip 2 zincir atlayıp ikili trabzan yapalım. Göğüs kısmındaki yerlerde ise her boşluğa aralarında 2 zincir olacak şekilde ikili trabzanlar yapalım. Bu şekilde  trabzanlı kutucuklarımızı yapalım.

8) Bir sıra boyunca hem trabzan tepelerine birer tane hem de boşluklara ikişer tane olacak şekilde trabzan yapalım.

9) Bir sıra 2 zincir 2 boşluk şeklinde kutucuk yapalım.

10) *3 zincir çekelim. Sırada gelen trabzanın tepesine üçlü trabzan yapalım. 3 zincir çekip üçlü trabzanın içine 5 tane ikili trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın tepesine sık iğneyle tutunalım.* Burayı sıra sonuna kadar tekrar edelim.

kolay-bikini-ustu-yapimi
kolay-bikini-ustu-yapimi-1

11) Omuz için yeteri kadar zincir çekip askı oluşturalım.

Kolay bikinimiz hazır!

kolay-bikini-ustu-yapimi
kolay-bikini-ustu-yapimi

Şimdiden ellerinize sağlık!