Herkese merhabalar!

Sizler için çok kolay bir bikini tarifi hazırladım.

Bu bikiniyi en sevdiğiniz renk ile örüp tatil bavulunuza eklemeyi unutmayın!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 17 zincir çekelim. 1 geriden itibaren her yuvaya sık iğne yapalım. Uçtaki yuvaya gelince aynı yuvaya 5 sık iğne yapalım. Karşı uçtan tekrar her yuvaya sık iğne yaparak devam edelim.

2) 1 zincirle geri dönüp her ilmeğin arka lobundan batarak sık iğne yapalım. 5 sık iğnelik yerin tam ortasına gelince bu yuvaya 3 sık iğne yapalım. Sırayı bitirelim.

3) Diğer sıralarda hep arka ilmekten batarak sık iğne yapalım. 3 sık iğnelik kısmın ortasına gelince o yuvaya 3 sık iğne yapalım.

4) Bu şekilde artırma yeri hariç 33 sık iğne olana kadar örelim.

İki parçayı da bu şekilde örelim, artık birleştirmeye geliyoruz.

5) 42 zincir çekelim. Bikininin alt kısmından her yuvaya sık iğne yapalım, diğer parçaya geçelim sık iğne yapalım. 44 zincir çekip 3 geriden itibaren trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 atlayarak diğer yuvaya trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

6) 4 zincir çekelim 1 kutucuk atlayıp diğer kutucuğun içine 1 trabzan, 3 zincir, 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 2 kutucuk atlayalım. 1 trabzan, 3 zincir, 1 trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim.

7) 3 zincir çekip geri dönelim. 3 zincirlik yuvaya 3 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yapalım. Zincir çekmeden diğer V’nin içine 3 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim.

8) 3 zincir çekelim. Çiçeklerin arasındaki boşluğa 1 trabzan, 3 zincir, 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip diğer 1 zincirlik boşluğa 1 trabzan, 3 zincir, 1 trabzan yapalım. V’leri yapmış olduk. Sırayı tamamlayalım.

9) Diğer sırada V’lerin içine 3 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yaparak ilerleyelim.

kolay-cicekli-bikini-yapimi
kolay-cicekli-bikini-yapimi-1

Yan Kısımları

Bikininin yan kısmına geçelim.

1) 1 zincir arayla her yuvaya trabzan yapalım. 5 yuva olmuş oldu.

2) 3 zincir çekip gelen yuvanın içine trabzan yapalım. 1 yuva atlayıp diğer yuvanın içine trabzan yapalım. Bu şekilde azaltarak ilerleyelim. En son 1 kutucuk kalınca bu kutucuğu istediğiniz uzunlukta örerek devam edelim.

kolay-cicekli-bikini-yapimi
kolay-cicekli-bikini-yapimi-2

3) Askıları için bikininin tepesinden ip bağlayalım ve yeteri kadar zincir çekelim.

İşte bu kadar!

kolay-cicekli-bikini-yapimi
kolay-cicekli-bikini-yapimi

Ellerinize sağlık!