Ana Sayfa Bebek-Çocuk Kolay Kalemlik Yapımı

Kolay Kalemlik Yapımı

0
1161
kolay-kalemlik-yapimi-4
kolay-kalemlik-yapimi-4

Malzemeler

Yapılışı

1) 24 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirlerin üstüne 22 sık iğne yapıyoruz, köşede tek bir zincirin içine 4 sık iğne yapıyoruz, zincirin döndürüp diğer tarafına 22 sık iğne, son zincire 4 sık iğne yapıp ilk sırayı bitiriyoruz. 50 sık iğne elde etmiş oluyoruz.

2) İkinci sırada sık iğnelerimizin üstüne, 1 tane sık iğne yapmaya devam ediyoruz. Köşede 4 tane olanlara çift batıyoruz, bu şekilde sıra sonunda 60 tane sık iğne elde ediyoruz. 

 

3) Sonraki sıramızda 3 zincir çekip 1. ve 2.zincirden ilmek çıkarıyoruz, sonra zincirin tam dibinden bir ilmek daha çıkarıyoruz ve de iki de yanındaki zincirlerden birer ilmek çıkarıp tığ da topluyoruz. Tığımızın üstünde 6 ilmek oluyor ve hepsini birlikte toplayıp bir zincirle kilitliyoruz. Daha sonra hemen ilk boşluktan bir ilmek çıkarıyoruz, ortadakinden ve de tam dibinden iki de yandaki zincirlerden çıkarıp tığımızda toplamda 6 ilmek olunca birlikte toplayıp bir zincirle kilitliyoruz. Aynı işleme sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

4) Bir sonraki sırada her tepeye bir sık iğne yapıyoruz (toplam 60 tane sık iğne olacak). Sonraki sırada 3 zincirle başlayıp 3. adımda yaptığımız işlemlere devam ediyor, bu şekilde döne döne örüyoruz.

5) Toplam 11 sıra model olduğunda, 3 sıra sık iğne örüyoruz.1 sırada bir zincir, bir boşluk şeklinde sık iğne yapıyoruz. Daha sonra 2 sıra daha sık iğne yapıp son sıramızda bir ilmeğe 7 tane ikili trabzan yapıp 2 trabzan atla 3.ye sabitle şeklinde kenar süsü yapıp projemizi bitiriyoruz. Oluşturduğumuz boşluktan ip ya da zincir geçirip kullanabiliriz.

YORUM YOK