Hepimizin banyo yaparken sabunlamak için kollarının uzanamadığı bir sırtı var malum 🙂 bu yazımda size uzun lif nasıl yapılır onu anlatacağım💖

Malzemeler

  • Kartopu Bebe yünü (tercih edilen renklerden bir top yünün 3te biri kadar yeterli olacaktır)
  • Makas
  • 3 mm tığ

Yapılışı

  1. Başlangıç olarak 30 zincir çekelim.Zincirlerimizin biraz gevşek olmasına dikkat edelim ki tığımız kolay geçsin.
  2. 30 zincirimizi çektikten sonra 5.zincire dönüp 1 tane tekli trabzan batıyoruz.Daha sonra 3 zincir çekip 3 zincir atlayıp 4. zincire 1 tane tekli trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz.
  3. Daha sonra 2. sıramıza geçiyoruz. Renk değiştiriyoruz. 3 zincir çekip alt sırada zincir çektiğimiz yerlere 4 tane tekli trabzan batıyoruz. Alt sırada tekli trabzan yaptığımızı yeri ise atlıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz ve 2. sırayı da bitiriyoruz.
  4. İsteğe göre elimize yeni bir renk alıp 3. sıramıza geçiyoruz. Sık iğne batıp işlemimize devam ediyoruz. Sık iğneden sonra 4 zincir çekip. 2. sırada atladığımız boşluklara  tekli trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz. Dilediğiniz kadar renk değiştirerek bu işlemi tekrar edebilirsiniz.
  5. En son lifinizi bitirdikten sonra 2 zincir çekip ipinizi 4 parmak boyu koparıp son zincirin altından geçirip düğümlüyoruz ve sökülmesini engelliyoruz.İşte kolay lifimiz hazır. Sırtınızı artık dilediğiniz gibi sabunlayabilirsiniz 😄 Yapımı çok kolay bu lif modelini örgüye yeni başlayanlar bile kolaylıkla öğrenip uygulayabilir.

Hepinize kolay gelsin, iyi günler diliyorum 💖❤