File çanta modasına biz de uyduk!

Bu modayı yeni ve farklı bir iple deneyelim dedik ve karşımıza bu şeker renklerden oluşan lolipop file çanta çıktı!

Hadi başlayalım mı?

Malzemeler

Yapılışı

1) 5 zincir çekip birleştirip halka yapıyoruz.

2) Halkanın içine 12 tane tekli trabzan yapıyoruz, ilmek kaydırma ile sırayı bitiriyoruz.

3) 2 zincir ile bir üst sıraya çıkıyor, her ilmeğin içine 2 tane tekli trabzan yapıyoruz, toplam 24 tane tekli trabzan elde ediyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

4) 2 zincir ile bir üst sıraya çıkıyor, ilk ilmeğe 1 tane tekli trabzan, ikinci ilmeğe 2 tane tekli trabzan yapıyoruz. Sırayı 1 tek, 1 çift trabzanlar yaparak bitiriyoruz, toplam 36 tane tekli trabzan elde ediyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

52 zincir ile bir üst sıraya çıkıyor, ilk ilmeğe 1 tane tekli trabzan, ikinci ilmeğe 1 tane tekli trabzan, üçüncü ilmeğe 2 tane tekli trabzan yapıyoruz. Sırayı 2 tek, 1 çift trabzanlar yaparak bitiriyoruz, toplam 48 tane tekli trabzan elde ediyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

6-8) Her ilmeğe 1 tane tekli trabzan yaparak 3 sıra boyunca örüyoruz. Sıraları hep ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

9) 6 zincir çekip 2 ilmek atlayıp 3. ilmeğe sık iğne ile sabitliyoruz. Tüm sırayı bu şekilde örüyoruz.

10) 6 zincir çekip alt sırada oluşan filenin içine sık iğne ile sabitliyoruz. 18 sıra file oluşana kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

11) 18 filemiz oluşunca 1 sıra boyunca 3 zincir çekip alt sıradaki filenin içine sık iğne ile sabitliyoruz. Böyle file çantamızın ağzını topluyoruz.

12) Sap için 50 zincir çekip 5 file atlayıp 6.  2-3 sık iğne ile sabitlenir, yine 50 zincir çekip sap başlangıcına sık iğne ile sabitlenir. Daha sonra 50 tane çektiğimiz 2 zincir demetini elimizde birleştirip etrafını sık iğne ile birleştiriyoruz.

İkinci sapı da birinci sapın tam karşısına aynı şekilde örüyoruz.

Videolu Yapılışı

Elinize sağlık!