Herkese merhabalar!

Sizlere çok kolay bir bikini tarifi hazırladım.

Bu minik yapraklı bikininin yapımı çok eğlenceli!

Hemen örmeye başlayalım!

Malzemeler

Yapılışı

1) 17 zincir çekelim. 1 geriden itibaren her yuvaya sık iğne yapalım. Uçtaki yuvaya gelince aynı yuvaya 5 sık iğne yapalım. Karşı uçtan tekrar her yuvaya sık iğne yaparak devam edelim.

2) 1 zincirle geri dönüp her ilmeğin arka lobundan batarak sık iğne yapalım. 5 sık iğnelik yerin tam ortasına gelince bu yuvaya 3 sık iğne yapalım. Sırayı bitirelim.

3) Diğer sıralarda hep arka ilmekten batarak sık iğne yapalım. 3 sık iğnelik kısmın ortasına gelince o yuvaya 3 sık iğne yapalım.

4) Bu şekilde artırma yeri hariç 33 sık iğne olana kadar örelim.

İki parçayı örelim, artık birleştirmeye geliyoruz.

5) 42 zincir çekelim. Bikininin alt kısmından her yuvaya sık iğne yapalım, diğer parçaya geçelim sık iğne yapalım. 44 zincir çekip 3 geriden itibaren trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 atlayarak diğer yuvaya trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar kutucuk yapmaya devam edelim.

6) Her boşluğa ve trabzan tepesine trabzan yapalım.

7) 1 zincir çekip 1 boşluk arayla tekrar kutucuk yapalım.

Modele geçelim.

8) 1 zincir çekelim, aynı yuvaya ve boşluğa sık iğne yapalım. Sırada gelen trabzan tepesine 4 trabzan yapalım. Sonraki trabzana sık iğneyle tutunalım. Diğer trabzana 4 trabzan yapalım. Diğerine sık iğneyle tutunalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

9) Sonraki sırada kutucuk yapalım. Sık iğneyle tutunduğumuz yere ve 4 trabzanın tam ortasına batarak kutucuk yapalım. Aralarda 1 zincir çekmeyi unutmayalım.

10) 1 zincir çekelim aynı yuvaya ve boşluğa sık iğne yapalım. Sırada gelen trabzan tepesine 4 trabzan yapalım. Sonraki trabzana sık iğneyle tutunalım. Diğer trabzana 4 trabzan yapalım. Diğerine sık iğneyle tutunalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

minik-yaprakli-bikini-yapimi
minik-yaprakli-bikini-yapimi-1

Minik yapraklı bikinimiz hazır!

minik-yaprakli-bikini-yapimi
minik-yaprakli-bikini-yapimi

Ellerinize sağlık!