Sezonun trendi motifli örgülere devam mı?

Rengarenk kalın ipler ile öreceğiniz bu motifli boyunluğu birkaç saatte bitirebilirsiniz.

hadi hemen başlayalım!

Malzemeler

İstediğiniz renk ip ile başlayıp her sırada renk değişimi yapabilirsiniz.

1. 4 zincir çekip ilk zincire ilmek kaydırma yaparak bir halka oluşturuyoruz.

2. Halkanın içine 8 adet sık iğne yapıyoruz.

3. 3 zincir çekerek ikinci sıraya çıkıyoruz ve her sık iğnenin üstüne ikili badem modeli yapıyoruz. Badem modeli için bir ilmeğe tığa ip dolayarak batıyoruz, tekrar tığa ip alıp sadece tığdaki ilk iki ipten çıkıyoruz, tekrar tığa ip dolayıp aynı ilmeğe batıyoruz ve ip alıyoruz, yine tığdaki ilk iki ipten çıkıyoruz daha sonra tığdaki tüm iplerden çıkıyoruz. bu şekilde ikili badem yapmış oluyoruz. Her badem modeli arasına 2 zincir çekiyoruz.

4. 3 zincir çekerek üçüncü sıraya çıkıyoruz ve alt sırada zincir çektiğimiz boşluklara üçlü badem modeli yapıyoruz. Üçlü badem modeli için aynı ikili badem modeli gibi öreceğiz, sadece ilmeğe 1 kere daha batmamız gerekiyor. 1 ilmek içine 3 kere batmış oluyoruz. Her badem arasına 3 zincir çekiyoruz.

5. 3 zincir çekerek dördüncü sıraya çıkıyoruz ve alt sırada zincir çektiğimiz boşluklara örüyoruz. Köşeler 3 adet ikili trabzan, 2 zincir, aynı boşluğa 3 adet ikili trabzan olacak şekilde aralarda da bir boşluğa 3 adet ikili trabzan yapıp 1 zincir çekip bir sonraki boşluğa geçiyoruz. Sıra sonuna kadar aynen devam ediyoruz.

6. 3 zincir çekerek beşinci sıraya çıkıyoruz ve yine alt sıradaki boşluklara çalışıyoruz. Köşelere 3 adet ikili trabzan, 2 zincir, aynı boşluğa 3 adet ikili trabzan yapıyoruz. Aralarda iki boşluğa 2 adet ikili trabzan yapıyoruz, zincir çekmeden diğer boşluğa geçiyoruz.

7. 3 zincir çekerek altıncı sıraya çıkıyoruz ve yine alt sıradaki boşluklara çalışıyoruz. Köşelere 3 adet ikili trabzan, 2 zincir, 3 adet ikili trabzan yapıp aralarda 2 zincir çekip popcorn yapıyoruz. Popcorn için 3 tane ikili trabzan yapıp hepsini tek ilmekte topluyoruz.

Motifimiz bitti! Bu şekilde toplam 4 adet motif yapıyoruz ve dikerek birleştiriyoruz. Daha sonra örgümüzün etrafını bir sıra ikili trabzan geçiyoruz.

motifli-boyunluk
motifli-boyunluk

Şimdiden elinize sağlık 🙏🏻