Merhabalar,

Sezonun trendi motifli örgülere devam ediyoruz.

Her mevsim hayatınızı kurtaracak güzel bir örgü modeli getirdik!

Motifli Panço ile bahara çiçekler açarak girin!

Hadi hemen başlayalım!

Malzemeler

  • La Mia Wool Easy el örgü ipi;
    5 adet Siyah (L006) renk ip
    2 adet Sarı (L204) renk ip
    1 adet Krem (L050) renk ip
  • 4 mm tığ
  • İğne

Yapılışı

Krem renk ipe ile başlanır.

1) 4 zincir çekilir, ilk zincire ilmek kaydırma yapılarak bir halka oluşturulur.

2) 3 zincir çekilerek bir üst sıraya çıkılır. Halkanın içine 2 tane ikili trabzan yapılır, daha sonra 2 tane zincir çekilir. Sonra yine halkanın içerisine 3 tane ikili trabzan, 2 zincir, 3 tane ikili trabzan, 2 zincir, 3 tane ikili trabzan yapılır ve 2 zincir çekilip sıra ilmek kaydırma ile bitirilir. İlmek kaydırma sarı renk ip ile yapılır.

Sarı renk ipe geçilir.

3) 3 zincir çekilerek bir üst sıraya çıkılır. Hemen yakındaki boşluğa 2 tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir bir sonraki zincir boşluğuna geçilir. 3 tane ikili trabzan, 2 zincir, 3 tane ikili trabzan yapılır. Bu sıradaki tüm boşluklara 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapılır. Toplam 4 boşluğa yapılmış olur. Sıra bitiminde ilmek kaydırma siyah renk ip ile yapılır.

Siyah renk ipe geçilir.

4) 3 zincir çekilerek bir üst sıraya çıkılır. Hemen yakındaki boşluğa 2 tane ikili trabzan yapılır, 2 zincir çekilir bir sonraki boşluğa geçilir ve 3 tane ikili trabzan yapılır, tekrar 2 zincir çekilir ve sonraki boşluğa geçilip 3 trabzan, 2 zincir, aynı boşluğa 3 trabzan daha yapılıp köşe oluşturulur. Tüm sıra aralarada 3 trabzan, 2 zincir; köşelerde 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapılarak örülür. sıra ilmek kaydırma ile bitirilir.

Motifimiz bitti! 96 adet motif örüp bir sırada 10 motif olacak şekilde 4 sırayı yapıyoruz. Son sırada ortadan 2 motif eklemeyip 8 motif ekliyoruz. Bu şekilde 2 parça hazırlayıp ortada boğaz için boşluk bırakıp birleştiriyoruz. Motifleri ister dikerek isterseniz de son sırada birlikte örerek birleştirebilirsiniz.

Motifleri birleştirdikten sonra boğaz için ayrılan kısma siyah ipimizi bağlayıp istediğimiz uzunluk olana kadar örüyoruz. 

Tüm pançonun etrafına da birkaç sıra ikili trabzan geçebilirsiniz.

Videolu Yapılışı

Elinize sağlık!

2 YORUMLAR