Herkese merhaba,

Bugün sizlere Pull&Bear modeli yazlık çanta tarifi getirdik.

Kullanışlı yapısı ve canlı renkleri ile tüm yaz bu çantayı kullanabilirsiniz.

Hazırsanız tarifimizin detaylarına geçelim.

Malzemeler: 5 Adet La Mia Diamond Krem

3 Adet La Mia Diamond Turuncu

4 Adet La Mia Diamond Lila

Hazırlanışı: Çantamız 5 motiften oluşuyor motiflerimizin ebatı 25 cm/ 27 cm

Turuncu ipimizle sihirli halka yaparak çantamıza başlıyoruz. Sihirli halkanın içine 4 zincir çekiyoruz tığımıza 2 kere dolayarak 3’lü trabzan yapıyoruz son çekişi bırakıyoruz. 3. trabzanı yaptıktan sonra 3 trabzanı birlikte topluyoruz aralara 2 adet zincir çekerek 8 adet yapıyoruz.

Üst sıraya kemik rengi ipimizle devam ediyoruz. Birinci boşluğa 3 adet 3’lü trabzan yapıyoruz. Zincir çekmeden ikinci boşluğa 3 adet trabzan bir zincir 3 adet trabzan yaparak köşe yapıyoruz. Bir boşluğa 3 trabzan diğer boşluğa 3 trabzan bir zincir 3 trabzan köşe olarak tüm sırayı dönüyoruz.

3.sıramızda aynı renk iple ve aynı teknikle devam ediyoruz. bu sıradan sonra dikkat etmemiz gereken 3’lü trabzan aralarını 3’lü trabzanları yaparken alttaki trabzanın tepesine batarak yapıyoruz.

Bu sayede trabzanları iç içe sokmuş oluyoruz. 4.sırada lila rengimiz ile bir sıra yapıyoruz. 5. 6. ve 7. sıralarımız kemik rengi ile olacak.

8.sıramız turuncu rengimiz ile 9.ve son sıramız lila rengimiz ile motifimizi bitiriyoruz.

Birleştirme:

Motiflerimizi şemada gösterildiği şekilde diziyoruz.

 

 

 

 

 

 

Motiflerimizi yukarıda ki şemaya göre dizdikten sonra yanda bulunan şemayı takip ederek birleştiriyoruz.

Çantanın ağız kısmına 3 sıra dolamalı sık iğne yapıyoruz.

 

 

 

Sap Kısmı: 7 zincir çekiyoruz üzerine 7 tane 2’li trabzan yaparak 36 sıra çalışıyoruz 68 cm olunca bitiriyoruz. (2 adet)

Çantamızın bir tarafına motiflerin birleştirme (x ile gösterilen yer) yerlerinden sapımızı dikiyoruz. Diğer sapımızı da çantanın diğer tarafına aynı şekilde dikerek çantamızı bitiriyoruz.

Ve çantamız hazır herkesin ellerine sağlık:)