Herkese merhaba,

Bugün sizlere hazır alınmış gibi duran etek bluz takım tarifi getirdik.

Hem şık hem spor kullanabileceğiniz bu güzel takımın tarifini merak ediyorsanız detaylara geçelim.

Malzemeler:

 2 yumak La Mia Re-Tweed L123

5 numaralı şiş

Bluz Yapımı:  

ARKA: 80 ilmek 5 cm 1’e 1 lastik (1 düz 1 ters) örüyoruz 5 cm’den sonra örgümüzün örneğini çift lastik (2 düz, 2 ters) olarak devam ediyoruz. Örgü boyu 24 cm olunca 3’lü biyeli kesme tekniği ile ilmeklerimizi kapatıyoruz.

ÖN: 96 ilmek 5 numaralı şişle başlıyoruz. 5 cm 1’e 1 lastik, 5 cm’den sonra çift lastik olarak örüyoruz. Örgü boyu 24 cm olunca örgümüzü ikiye ayırıyoruz. 48 ilmek bir tarafta 48 ilmek diğer tarafta olarak, önce ilk 48 ilmeği örüyoruz.

sırada 3 ilmek atarak kol kenarından ve yaka kenarından 3’lü biye çalışması yapıyoruz. Her ön sıralarda 3’lü biyeden sonra ve önce 1er ilmek keserek devam ediyoruz.

İlmek sayısı 20 ilmeğe düşünce kenar biye ilmeklerini aynı şekilde devam ederek ortadaki (iki biye arasındaki ilmekler) ilmekleri 2şer 2şer keserek 1 ters 1 düz 1’e 1 lastiğe çeviriyoruz. 13 ilmek toplamda askı ilmeklerimiz oluyor. Askı boyumuz 25 cm olana kadar örüyoruz.

BİTİRME: Ön ve arka parçayı üst üste getirerek yan dikişleri dikiyoruz. Askıları arkaya döndürerek arka parçaya dikiyoruz.

ETEK:

5 numaralı misinalı şişimiz ile 167 ilmek atarak başlıyoruz. 2 ters 2 düz çift lastik örerek son ilmeği ilk ilmeğin üstünden geçirerek ilmeklerimizi kitliyoruz. 75 cm olana kadar döne döne örüyoruz.

Örgümüz 75 cm olunca belli aralıklarla 20 ilmek eksilterek 1e 1(1 düz 1 ters) lastik örüyoruz. 7 sıra lastik örüp 1 sıra düz örgü ve 7 sıra lastik örüyoruz.

7 sıranın sonunda tüm ilmekleri kesiyoruz. Kestikten sonra ikiye katlayarak dikiyoruz. Eteğimizin kemeri oluşturarak takımımıza kavuşuyoruz.

Etek- bluz tarifimizin sonuna geldik herkesin ellerine sağlık güzel günlerde kullanın:)