Merhabalar,

Bir Sakura güzelliğinden herkese selamlar…

Adı gibi, rengi gibi güzel olan bir çiçek motifi tarifi getirdim sizlere.

Bu ismi ilk duyduğumda çok şaşırmıştım bilmediğim bir çiçektir diye düşünüyordum lakin resimlerine bakınca kokusunu hissettim ve böyle bir güzelliği ipe tığa dökmemek olmaz diye düşündüm. Bugün de huzurlarınıza bırakıyorum.

Rengi pastel pudra tonlarında olan bu güzel çiçeğin diğer adı kiraz çiçeği olarak da bilinmektedir. En büyük özelliği ise solmadan direkt olarak yere düşmeleridir. Bu özel ve anlamlı çiçek ile örgülerimize bahar tadı katmaya ne dersiniz?

Kısa sürede ve az malzeme ile kolaylıkla örülebilen bu güzel çiçek motiflerini tunus örgü tekniği ile ördüm. Keyifli örülüşü ve çabucak tamamlanması en büyük avantajı…

Ben sakura çiçeklerimi patiklerimi süslemede kullandım. Görsellerde göründüğü gibi babet patik için ördüm. Tabi kullanım alanı oldukça geniş bir çiçek modeli. Her türlü bebek örgülerinde, battaniye süslemelerinde, broş, magnet, penye sepet veya çanta süslemelerinde kullanabilirsiniz. Çiçeğin zarif duruşu kesinlikle ip ile alakalıdır. Ben amigurumiler de kullandığım Kartopu Organica ipini kullandım. İnce ip daha şık ve zarif gösteriyor.

Hadi o zaman artık başlayalım mı?

Malzemeler

Yapılışı

1) Sihirli halka oluşturulur.

2) Tunus örgü tekniği ile 5 adet yaprak oluşturulur. Videolu yapılışından yararlanabilirsiniz.

3) 1 zincir çekerek ip uzun bırakılır ve kesilir.

4) Uzun bırakılan ip ve dikiş iğnesi yardımı ile orta kısma düğme yada süsleme materyali dikilir.

Ve hazır!

orgu-sakura-cicegi-yapimi
orgu-sakura-cicegi-yapimi

Videolu Yapılışı

Elinize sağlık!