Ana Sayfa Bebek-Çocuk Pembiş Bebek Süveter Yapımı

Pembiş Bebek Süveter Yapımı

0
4179
pembis-bebek-suveter-tarifi
pembis-bebek-suveter-tarifi

Malzemeler

  • 1 yumak Nako Lüks Minnoş Pembe renk ip
  • 4 mm şiş

Yapılışı

Arka

1) 62 ilmek başlanır. 2 cm boyunca haroşa örülür, sonra düz örgüye geçilir.

2) Beden boyu 20 cm olunca kol evi için ilk sırada 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir, sağ şişte oluşan ilmek tekrar sol şişe geçirilir, 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek daha kesilir ve aynı şekilde tekrar edilerek toplam 3 ilmek kesilir, kalan ilmekler örülüp sıra tamamlanır, geri dönülür. İkinci sırada; ilk sırada yapılan kesme işlemi tekrarlanarak 3 ilmek kesilir, kalan ilmekler örülüp sıra tamamlanır. Üçüncü sırada; ilk sıradaki kesme işlemleri tekrarlanarak 1 ilmek kesilir. Kalan ilmekler örülüp sıra tamamlanır. Dördüncü sırada; 1 ilmek kesilir, kalan ilmekler örülüp sıra tamamlanır. kol kesme işlemi bitmiş olur.

3) Kol kesiminden sonra 54 ilmek kalır. Beden boyu 31 cm olunca yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 26 ilmek kesilir.

4) Beden boyu 32 cm olunca omuzlarda kalan 14’er ilmek 3 cm haroşa örülür ve bitirilir.

Ön

1) 66 ilmek başlanır, 2 cm boyunca haroşa örülür.

2) Sonra ilmekler; 25 düz, 16 ilmek  (6 ters, 2+2 burgu, 6 ters), 25 düz şeklinde dizilir. Beden boyu 20 cm oluncaya kadar bu şekilde örülür.

3) Beden boyu 20 cm olunca kol kesimi için arka bedendeki gibi kesme işlemleri uygulanır. Her sırada 3+2+1 ilmek kesilip 54 ilmeğe düşürülür.

4) Beden boyu 31 cm olunca yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 20 ilmek kesilerek örgüye iki parça şeklinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 3’er ilmek kesilir.

5) Beden boyu 32 cm olunca omuzlardan kalan 14’er ilmek 3 cm haroşa örülür ve bitirilir. Omuzlarda 1’er adet ilik açılır.

Kol

Kol evinden şişe 50 ilmek çıkarılır. 2 cm boyunca haroşa örülüp bitirilir.

Yaka

Ön ve arka beden yakalar ayrı ayrı örülür.

38’er ilmek çıkarılıp 2 cm boyunca haroşa örülerek bitirilir. Ön beden omuz tarafından 1’er ilik açılır.

 

YORUM YOK