Merhabalar,

Sizlere hem cüzdan hem çanta olabilen harika bir örgü modeli getirdik.

Yaz mevsiminde kurtarıcınız olacak bu çantayı çabucak örebilir, renk renk, çeşit çeşit yapabilirsiniz.

Videolu ve detaylı anlatım ile hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Malzemeler

Videolu Yapılışı

Yapılışı

1) Sihirli halka içine 6 sık iğne yaparak başlıyoruz. Sırayı ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

2) Her bir ilmeğe 4 tane ikili trabzan yapıp tığımızı çıkarıp ilk trabzanımızın tepesine batıp dördüncü trabzanın ilmeğini buradan geçiriyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Bu şekilde mısır patlağı örgü modeli yapmış oluyoruz. Sıra sonunda toplam 7 tane mısır patlağı modeli ile tamamlamış oluyoruz. Sırayı yine ilmek kaydırma ile tamamlıyoruz.

3) Bu sırayı her ilmeğe 1 tane sık iğne yaparak tamamlıyoruz. Sırayı yine ilmek kaydırma ile tamamlıyoruz.

2 ve 3. adımları 3 sıra mısır patlağı olana kadar tekrarlıyoruz. Son sık iğne sırasında 9 mısır patlağı modelini boş bırakıp köşe oluşturuyoruz.

4) 9 mısır patlağı kalınca köşe oluşturmak için 3 tane zincir çekip ilmek atlamadan sık iğne yapmaya devam ediyoruz. Yine her ilmeğe 1 tane sık iğne yapıyoruz. Son ilmeğe gelince yine 3 zincir çekip ilmek atlamadan örmeye devam ediyoruz.

5) Yine her ilmek üzerine 1 tane sık iğne yaparak örüyoruz. Köşeye gelince zincir boşluğunun için 4 tane sık iğne yapıyoruz. Daha sonra bir sonraki ilmeğe 1 tane ikili trabzan, bir sonraki ilmeğe 1 tane tekli trabzan yapıyoruz. Sonraki köşeye kadar her ilmeğe 1 tane sık iğne yaparak örüyoruz. Köşeden önceki son 2 ilmeğe gelince ilk ilmeğe 1 tane tekli trabzan, sonrakine 1 tane ikili trabzan yapıyoruz ve köşedeki zincir boşluğunun içine 4 tane sık iğne yapıp ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

Bu şekilde 2 parça yapıp ilmekleri karşılıklı olarak sık iğne ile birleştiriyoruz, sadece köşe ve ağız kısmını birleştirmiyoruz. Buraya cüzdan bursunu dikerek takıyoruz.

İsterseniz püskül ve askı ile süsleyebilirsiniz.

Elinize sağlık!